Litewska mowa nienawiści

Litwini nie przestają w atakowaniu Polaków i wszystkiego co polskie. Na portalu informacyjnym alfa.lt pojawił się artykuł pt. „Kto zaprzedaje interesy Litwy”. Pod tekstem znalazły się komentarze nawołujące wprost do mordowania Polaków. Pretekstem do tak ziejących nienawiścią wpisów stała się opisywana w artykule wizyta Giedyminasa Kirkilasa, byłego premiera Litwy, a obecnie wicemarszałka Sejmu Republiki Litewskiej oraz współprzewodniczącego Polsko – Litewskiego Zgromadzenia Parlamentarnego.

Więcej szczegółów oraz treść przykładowych komentarzy znajduje się na stronie poświęconej Polakom mieszkającym na Litwie pod adresem:

http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/szokujace-antypolskie-komentarze

Swoją drogą szyderczo brzmią w takich wypadkach litewskiej mowy nienawiści pierwsze wyrazy naszej narodowej epopei: ”Litwo! Ojczyzno moja!(…)”

Marta Borzęcka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Litewska mowa nienawiści”

  1. A Polska nie ma wojska? Wejść, rozdupczyć i splądrować trochę Litwy i wyjść – ot lekarstwo na uspokojenie. Jednocześnie być miłym dla większych sąsiadów.

  2. Jako autorka notki się wypowiem:) Litwini mimo iż wiele nie znaczą potrafią się postawić komuś silniejszemu, czyli nam. To poniekąd dobrze o nich świadczy, zwłaszcza w kontekście naszej własnej służalczości względem Rosji, Niemiec, zresztą wobec wszystkich. Ale racja, też jestem za „Oddajcie nam Wilno”. Przecież to nasze tereny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *