Łódź:

Zdaniem przewodniczącego Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego posła Krzysztofa Kwiatkowskiego (PO) nie ma żadnego zagrożenia dla realizacji projektu budowy podziemnego dworca kolejowego w Łodzi. Władze tego zespołu spotkały się w sobotę z wojewodą łódzkim.

Łódzcy parlamentarzyści chcą zaproponować także ministerstwu transportu sfinansowanie budowy Kolei Dużych Prędkości z funduszy unijnych na lata 2014-2020.

Spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami resortu transportu ma się odbyć w przyszłym tygodniu – poinformował w sobotę w Łodzi Kwiatkowski.

W ub. tygodniu minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział, że linia kolejowa dużej prędkości z Warszawy przez Łódź do Poznania i Wrocławia nie powstanie przed 2030 rokiem. Według wcześniejszych zapowiedzi rządowych, linia miała być gotowa około 2020 r. Szacowany koszt budowy sięgał ponad 20 mld zł.

Jednym z głównych elementów tej kolei, choć finansowanym w ramach modernizacji linii Łódź – Warszawa, ma być nowy, podziemny dworzec Łódź Fabryczna. Prace przy jego budowie już się rozpoczęły. Otwarcie dworca planowane jest na 2015 rok, a jego koszt to ponad 1,75 mld zł.

http://biznes.onet.pl/lodz-nie-ma-zagrozenia-dla-budowy-podziemnego-dwor,18490,4975173,1,news-detal 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *