Marian Piłka, PiS i cywilizacja turańska

Oto czytamy:

PIS jest w Polsce reprezentantem cywilizacji turańskiej. Jest to , jak opisuje ja, prof .Feliks Koneczny , cywilizacja wielkiego stepu. . Do Polski jej wpływy przenikały za pośrednictwem bojarów litewsko-ruskich, którzy przejeli ja od dominujacych prze półtora wieku na ziemiach ruskich Tatarów. Pózniej jej wpływy umacniały sie za pośrednictwem zaboru rosyjskiego. Jej istotą jest mmetoda zycia społecznego, określana przez Konecznego, jako obóz wojskowy. Cała społeczność, państwo jest własnie zorganizowana jak obóż wojskowy. Państwo jest wojskiem, a inne instytucje państwowe służą wyłącznie wojsku, Bo trescią życia społecznego jest walka. To walka wyznacza sens działań politycznych i całe państwo jest zorganizowane do prowadzenia wojny.Państwo, podobnie jak i armia jest własnością chana, a naczelna cnotą społeczna jest serwilizm i waleczność.To te dwie cnoty wyznaczaja miejsce w strukturze państwa. Ponieważ walka jest naczelnym celem państwa, jego działalność jest skoncentrowana wyłacznie na prowadzeniu wojny i jej przygotowaniu. Stąd państwo nie buduje kultury obywatelskiej, instytucji potrzebnych w życiu cywilnym, czy infrastruktury innej, niz wojenna.. Rozwija w społeczeństwie jedynie cechy waleczności i poddaństwa. Państwo jest armią, a walka nadaje sens życiu.Dlatego jedyne umiejetności rozwijane w takiej strukturze, to umiejetności walki z przeciwnikiem.W takiej strukturze niezależność intelektualna, czy posiadanie własnych przekonań traktowanych poważnie, jest traktowane, jako zarzewie nielojalności. Można posiadać przekonania, ale nie mozna traktować ich w sposób wiążący. Sa one uzyteczne, jeżeli służą do zmanipulowania przeciwnika, ale nigdy, jako zobowiązanie warunkujące postepowanie . Typowym reprezentantem tej cywilizacji prawie w stanie czystym ,był Zwiazek Sowiecki, nastawiony na podbój świata.

(…)

PIS jest fałszywym nosnikiem polskiego patriotyzmu i wspólnie z Platforma Obywatelska jest destruktorem naszej narodowej przyszłości. Nie jest nie tylko w stanie odpowiedziec bowiem na potrzeby narodowego przywództwa, ale jest zaprzeczeniem polskiej przynalezności do łacińskiej cywilizacji.

Marian Piłka
http://marianpilka.salon24.pl/344501,pis-i-cywilizacja-turanska

Gdy Marian Piłka wraz z resztą kolegów wchodził do PiS i łapał biorące miejsca na listach, a nasze środowisko (skupione wokół tego portalu) akcesu takiego odmówiło, to byliśmy wtenczas „agentami” i „zdrajcami”. Cieszy, że koledzy wreszcie zrozumieli jaki błąd popełnili. Szkoda tylko, że wcześniej zdążyli zniszczyć całą polską prawicę, oddając ją Jarosławowi Kaczyńskiemu. Czy należy ten tekst rozumieć jako votum nieufności wobec „przywództwa” Marka Jurka? Oby…

Adam Wielomski

PS

Pisowni i błędów byłego polityka nie poprawialiśmy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Marian Piłka, PiS i cywilizacja turańska”

  1. @ Jago – proszę zobaczyc, np na wikipedii w ktorym roku startowalem, a kiedy Marek Jurek zniszczyl Przymierze Prawicy wprowadzajac je do PiS i bedzie mial Pan odpowiedz.

  2. Ja wyjaśnię. Adam był na liście wyborczej w 2001 roku. Przymierze Prawicy i PiS to były wówczas dwa oddzielne środowiska. Wspólnie wystawiały listy do sejmu, bo tego wymagał rozsądek – lęk, przed powtórzeniem scenariusza z 1993 roku. Gdy Adam startował, nic się nie mówiło, że PP ma być wchłonięte przez PiS. Mało. Liderzy PP mówili /K. M. Ujazdowski/, że w końcu jesteśmy w takiej grupie w jakiej chcieliśmy i tworzymy projekt na lata. Jakieś pół roku później /początek 2002 roku/ K. M. Ujazdowski i M. Jurek byli już wiceprzewodniczącymi PiS. Czepiać się o to Adasia dziś, to zwykłe skurwysyństwo.

  3. @ Skurzak – Artur Górski wtedy mówił, że do PiS w życiu się nie zapisze, bo to partia „chadecka” :::))))

  4. Ciekawa rzecz z tymi Cywilizacjami. Oczywiście PiS to typowi przedstawiciele Cywilizacji Turańskiej. Ale jaka Cywilizacja panuje dziś w Europie? Moim zdaniem jest to Cywilizacja Bramińska. Świadczy o tym m. in. swobodne podejście do seksualności, przecież „Kamasutra” jest wytworem właśnie cywilizacji bramińskiej. Również spore obecnie przyzwolenie na stosunek przedmałżeński, no a już nawet na stosunek „na pierwszej randce”. To też. Hinduski są bardzo „chętne”, sekretarki hinduskie wręcz same wchodzą do łóżka. W Cywilizacji Łacińskiej kobieta jest niedostępna, w Bramińskiej (i chińskiej też) wręcz przeciwnie. Poza tym ta cała „klasa polityczna” i zawód „polityk”. To właśnie typowy objaw społeczeństwa kastowego. O tym co prawda prof. Koneczny nie pisał ale o to moim zdaniem należałoby uzupełnić wiedzę o Cywilizacjach, op takie właśnie „aspekty ludowe”. PS. Przepraszam Panie Profesorze że tak nie na temat ale poruszony został temat Cywilizacji i postanowiłem napisać to co od dawna sunęło mi się na myśl. A co do Cywilizacji turańskiej w PiSie to się oczywiście z Panem Profesorem zgadzam. PPS. Przepraszam też za błędy interpunkcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *