Masny: Wystąpić z Unii Europejskiej?

Sejm PRL 10 lutego 1976 r. uchwalił poprawki do Konstytucji PRL. Odtąd nadrzędnym prawem stała się „nierozerwalna więź przyjaźni polsko-radzieckiej”. „Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie socjalizmu” stała się PZPR. Front Jedności Narodu natomiast stał się „płaszczyzną działania organizacji społecznych ludu pracującego i patriotycznego zespolenia wszystkich obywateli”.
Świeżo wynegocjowana prezydencko-poselska nowelizacja obecnej konstytucji głosi: „Rzeczpospolita Polska jest członkiem Unii Europejskiej, która szanuje suwerenność i tożsamość narodową państw członkowskich”. W noweli zabrakło na razie artykułu: „Platforma Obywatelska jest przewodnią siłą w demontażu Polski”. Jeżeli jednak opozycja sejmowa się nie ogarnie (by użyć ulubionego słowa moich dzieci), to Platforma na długo pozostanie PZPR-em, a raczej Frontem Jedności Narodu im. Donalda Tuska. „Reformatorski” rząd fachowców Michała Kleibera czy innego profesora pozostanie marzeniem „modernizatorów”. Przypomnijmy: Michał Kleiber to ten niepoprawny optymista, który w tydzień po Fukushimie powiedział: „W Japonii nie ma katastrofy nuklearnej”. 

Dobrze, że zmiana w konstytucji przewiduje tryb wystąpienia z Unii. Decyzję taką podejmować ma prezydent na wniosek rządu za zgodą Sejmu i Senatu. „Ustawę (…) uchwala Sejm większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów oraz Senat większością co najmniej 2/3 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów”. 

Wystąpić z Unii Polska będzie musiała. Unia już nigdy nie będzie taka, jakiej chciał Jan Paweł II. Ażeby bowiem stała się wehikułem odrodzenia Europy, obecne unijne elity musiałyby nagle ciupasem wyjechać na samotną wyspę. Szansa na odrodzenie nadejdzie, ale do tego czasu Unii już nie będzie. 

Są w Unii obecnie dwie tendencje. Albo będzie totalitarnym, ateistycznym nowym Związkiem Sowieckim (tyle że bogatszym), albo się rozpadnie. Jest niemal pewne, że nastąpi to drugie. W chwili rozpadu Unii Polska może jeszcze posiadać resztki państwowości i majątku, ale może być już tylko niemieckim landem. Wobec nieuchronnego chaosu po europejskiej zapaści Polakom potrzebne będzie własne państwo. Nadwiślańska prowincja, pozbawiona państwowej infrastruktury, padnie łupem pierwszego lepszego szabrownika. 

Dlatego – zamiast rojeń o jakiejś lepszej Unii – przewidujący Polacy zapewne zorganizują się do politycznej pracy nad odtworzeniem polskiej państwowości poza Unią. Tego właśnie najpóźniej za kilka lat, a może za kilka miesięcy domagać się będzie większość narodu. Im prędzej wyprzęgniemy się z rydwanu pędzącego ku przepaści, tym lepiej. Budując racjonalny system, odbijemy się od dna, w tym czasie „stara Europa” zbankrutuje. „Stara Europa” wie, że taki scenariusz jest możliwy. Dlatego chce nas jeszcze mocniej uzależnić. Na razie – zgodnie z moimi zapowiedziami – Niemcy głosem szefa opozycji głośno apelują o niemiecko-francusko-polską armię. Pod czyją komendą? 

Trudno sobie wyobrazić, aby platformiany prezydent z platformianym rządem posłuchali nagle przebudzonych Polaków i wyprowadzili nas z upadającej Unii. Powstają zatem naprawdę pilne pytania: Czy jest w Polsce wyrazisty lider, zdolny podjąć się tego zadania? Czy istnieje ośrodek, najlepiej ponadpartyjny, który zapewni te 2/3 głosów w Sejmie i Senacie? Chciałbym wierzyć, że odpowiedź na oba pytania jest twierdząca.

Marcin Masny

Tekstu ukazał się w tygodniku „Niedziela”

[aw]
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Masny: Wystąpić z Unii Europejskiej?”

  1. @Autor: Moim zdaniem, bardziej realny jest scenariusz pierwszy ” …totalitarnym, ateistycznym nowym Związkiem Sowieckim (tyle że bogatszym) …”. Co powinna w takiej sytuacji zrobić polska prawica? Kolaborować z Antychrystem, zejść do katakumb, emigrować, iść do lasu z kałachem, owijac plastikiem i detonować , …?

  2. Prędzej lewacy wprowadzą zamordystyczny totalitaryzm ateistyczny w wykonaniu Breżniewowskiego a niżeli dopuszczą do upadku ich lewackiej unii. Już wiadomo, że lewacka policja w Polsce planuje masowe aresztowania działaczy prawicowych mogących zagrozić interesom lewactwa. Nie łudziłbym się co do odnowy kościoła. KRK stał się zlewaczałą korporacją co upada jak ta cała unia. Najlepiej będzie gdy po upadku unii wprowadzi się w Polsce – Prawosławie. Ostatnio byłem w Rosji i poznałem nacjonalistów Rosyjskich. Tam jest dopiero żywioł narodowy. Patriarcha ich wspiera bo są swoi a obcych prześladują jak soddomidów. Po upadku unii europejskiej nacjonaliści powinni zjednoczyć się w jednej partii odtwarzać Polskę i całkowicie zlikwidować ateistyczne lewactwo. To czego nie uczyniła Solidarność – fizyczna likwidacja. Wymówić konkordat, przejąć majątek kościoła i przerabiać kościoły w cerkwie o Bizantyjskim stylu. Chrystus królem polski będzie tylko w Prawosławnej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *