Merkel i Sarkozy spowodowali rewolucję w Grecji

Premier Grecji chciał referendum, którego wynik mógł doprowadzić do bankructwa kraju. Jednak Francja i Niemcy nawet nie wyobrażały sobie, by zapytać Greków co sądzą o ratowaniu kraju. Dlatego Merkel i Sarkozy obalili rząd w Atenach.

Najpierw Merkel i Sarkozy, jak podaje RMF FM, zaszantażowali greckiego ministra finansów. Wytłumaczyli mu, że me być zbawcą ojczyzny, jeśli sprzeciwi się referendum. Jeśli zaś poprze plan premiera, to Grecja może nawet stracić miejsce w strefie euro. Zdaniem francuskich mediów, Ewangelos Wenizelos był tak przerażony, że odpowiadał na słowa przywódców Francji i Niemiec gestami.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/365013,merkel-i-sarkozy-spowodowali-rewolucje-w-grecji.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Merkel i Sarkozy spowodowali rewolucję w Grecji”

  1. Gdyby tylko chodziło o strefę Euro, to szantaż by raczej nie podziałał, bo powrót drachmy spowoduje krótki szok, po którym wróci rozwój. Bez tego prawdopodobnie będzie wieloletnia recesja, cięcia, protesty itd. Wyjście z samego Euro nie jest na razie przewidziane traktatowo. Przewidziane jest tylko wyjście z UE i wtedy dopiero z unii walutowej. To jednak oznaczałoby utratę wspólnego rynku i konieczność negocjowania stawek celnych, z państwami, które się przed chwilą oszukało. Bankructwo na całego mogłoby oznaczać pełną blokadę finansów i zajęcie aktywów zagranicznych. Na dodatek Grecy po sąsiedzku mają Turków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *