Mongolia rozpoczyna współpracę z Japonią

Minister Infrastruktury, Khaltmaa Battulga odwiedził w zeszłym tygodniu Japonię. Został on wcześniej zaproszony przez Ministra Spraw Zagranicznych Japonii, Takeaki Matsumoto. Battulga spotkał się ze swoim japońskim odpowiednikiem, Akihiro Ohatą – Ministrem Infrastruktury, Transportu i Turystyki, by przedyskutować aspekty współpracy pomiędzy dwoma państwami.

Projekt został zainicjowany przez prezydenta Mongolii Tsakhiagiin Elbegdorja, który złożył wizytę w Japonii w listopadzie ubiegłego roku. Rozpoczął on rozmowy na temat ewentualnej kooperacji pomiędzy Japonią, a Mongolią w sprawie budowania nowej i modernizowania już istniejącej infrastruktury. Według porozumienia, dwa kraje będą poszukiwać możliwości budowy sieci dróg na terenie Mongolii, co jest absolutnie niezbędne dla dalszego rozwoju przemysłu państwa. Z powodu braku infrastruktury najwięcej traci górnictwo – jeden z głównych sektorów gospodarki państwa.

Centrum Studiów Polska-Azja

Od Redakcji: Japonia pragnie zwiększyć swą obecność w pozostałych krajach Azji. Wkracza ekonomicznie do Mongolii. Spowoduje to rozszerzenie chińsko-japońskiej rywalizacji. /sn/  

Całość na:http://www.polska-azja.pl/2011/07/26/mongolia-rozpoczyna-wspolprace-z-japonia/

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *