Największe ugrupowania popierają rząd Montiego

Dwa największe ugrupowania włoskiego parlamentu, rządząca dotychczas centroprawica Silvio Berlusconiego i centrolewicowa opozycyjna Partia Demokratyczna udzieliły we wtorek poparcia desygnowanemu na premiera Mario Montiemu.

Zapewnieniem udzielenia poparcia nowemu gabinetowi przez obie partie zakończyła się polityczna część konsultacji, jakie Monti prowadzi od poniedziałku w sprawie powołania rządu. Sekretarz generalny centroprawicowego Ludu Wolności Angelino Alfano oświadczył po spotkaniu z przyszłym premierem: „Działamy dla dobra Włoch i w interesie narodowym. Uważamy, w świetle faktów, że zabiegi profesora Montiego na rzecz sformowania rządu mogą zakończyć się powodzeniem”.

Swe poparcie dla Mario Montiego potwierdzili także podczas rozmowy z nim politycy największej siły centrolewicowej opozycji, Partii Demokratycznej. Wyrazili oni przekonanie, że nowy rząd powinien pracować do 2013 roku, czyli do końca obecnej kadencji parlamentu. Taką samą opinię przedstawił w poniedziałek sam przyszły prezes Rady Ministrów.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/366668,najwieksze-ugrupowania-popieraja-rzad-montiego.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Największe ugrupowania popierają rząd Montiego”

  1. @Stanisław A. Niewiński We Francji sie mowi, ze ten czlowiek, ,jak i nowy premier grecki sa wysokimi prominentami banku Goldman Sachs. To prawda?

  2. Jeśli chodzi o Montiego z tego co wiem, to jest członkiem Board of International Advisors w GS. Chyba podobnie, jak Marcinkiewicz ;).

  3. Papandreu i Berlusconi też byli pieskami GS. I pewnie nimi pozostaną, choć przez pewien czas ukryci w cieniu. Nie ma się co łudzić, że nowi premierzy są „niezależni”, „z ludu”, czy jak tam zwał. Podobnie z naszym Tuskiem i jego fagasami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *