Nczas.com: PJN jedzie do PO

Nczas.com twierdzi:

Niedługo po tym jak Marek Jurek ogłosił powrót do PiS, na portalu wpolityce.pl pojawiła się informacja, że to nie koniec sobotnich zmian na prawicy – PJN podobno ma zamiar połączyć się z PO. Wprawdzie szef PJN Paweł Kowal temu zaprzecza, ale doskonale zdaje sobie sprawę, że musi się z kimś połączyć, bo inaczej nie ma szans na odnowienie mandatu europosła, na czym mu podobno bardzo zależy.

W Platformie z kolei pomysł ma popierać, choć oficjalnie odmawia komentarza, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który chce wzmocnić konserwatywną część swego ugrupowania, na wypadek gdyby miał się rozstać z Donaldem Tuskiem, który schodzi ostatnio wyraźnie na pozycje bliskie Partii Palikota.

http://nczas.com/wiadomosci/pawel-kowal-tez-wymieka-pjn-w-po-zainteresowani-zaprzeczaja/

Komentarz: To bardzo logiczny krok Pawła Kowala. PO ostatnio przechyliła się w lewo i naturalne jest, że stronnictwo bezideowo-centrowe musi zrównoważyć swoje prawo skrzydło. Dla PJN innej drogi nie widzę niźli ta, którą zrobił Filip Libicki. [aw]

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Nczas.com: PJN jedzie do PO”

  1. Przyszła pseudo-konserwatywna partia Gowina i Schetyny wydaje się nie być plotką, ale raczej dość oczywistym pomysłem politycznym na czas spodziewanej ostatecznie dekompozycji PO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *