Ostre oskarżenia wobec Putina

Międzynarodowa organizacja pozarządowa Freedom House oskarża premiera Rosji Władimira Putina o tworzenie problemów dla demokracji w krajach byłego Związku Radzieckiego – czytamy w serwisie newsru.ua. Zarzuca również Putinowi stosowanie w różnych okresach taktyki „zastraszania” względem Polski, krajów bałtyckich i Ukrainy.

Freedom House na swojej stronie internetowej opublikowała raport na temat „przestrzeni postsowieckiej” 20 lat po upadku ZSRR.

„Putin był wytrwały w napędzaniu nacjonalizmu i tworzeniu problemów dla sąsiednich demokracji, w różnych okresach wykorzystując taktykę zastraszania względem Polski, krajów bałtyckich i Ukrainy” – czytamy w raporcie.

Freedom House przekonuje, że jest to związane ze wzrostem cen na surowce energetyczne, który nastąpił, kiedy Putin został prezydentem Rosji.

„Putin pokazał mistrzostwo w integrowaniu swojej ekonomicznej i energetycznej polityki ze stosunkami międzynarodowymi, agresywnie atakując innych potencjalnych dostawców energii w Europie, a następnie – wymachując bronią energetyczną – zmuszał europejską krytykę do milczenia na temat jego samego i jego coraz bardziej represyjnego reżimu” – przekonują autorzy.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ostre-oskarzenia-wobec-putina-taktyka-zastraszania,1,4826140,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ostre oskarżenia wobec Putina”

  1. Wa raporcie Rand Corp. jest sugestia, że Rosja spróbuje jesienia’2011 odwojować Pribałtikę, przey braku/ minimalnej reakcji UE/NATO. Wg autorów raportu Polska stawi jakiś rachityczno-symboliczny opór i dostanie rachityczno-symbolicznego klapsa od Rosji. Ano pozyjemy zobaczymy, ale osobiscie coś nie bardzo w to wierze.

  2. I bardzo dobrze. Przydałaby się bratnia pomoc w walce z Hazarskimi okupantami. Pozbędziemy się tego judeokatolicyzmu i wprowadzimy prawosławie. Naród Polski powinien zjednoczyć się w Cerkwi Prawosławnej. Sława!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *