„Niemoralna propozycja” czy „strzał w 10” Tuska?

– Pomysł premiera to niemoralna propozycja, bo nie rozmawiamy o rosnącym zadłużeniu, tylko o propozycji premiera – tak o postulacie Donalda Tuska mówił w „Faktach po Faktach” Marek Wikiński z SLD. Eksperci ocenili jednak, że krok premiera to marketingowy strzał w dziesiątkę.

Propozycję Donalda Tuska dotyczącą debat ministrów z rządu z przedstawicielami PiS w „Faktach po Faktach” komentowali: Marek Wikiński z SLD, Dariusz Rosati oraz Paweł Szałamacha, b. wiceminister skarbu w rządzie PiS.

Odnieśli się też do kontrpropozycji Jarosława Kaczyńskiego, który na debaty się zgadza, ale nie w telewizji, a w nowopowstałym Centrum Myśli PiS.

„Konkretne pytania były, odpowiedzi nie”

Według Rosatiego, politycy ścierali się ze sobą już dawniej, mogą się więc dyskutować i tym razem. – W kraju, gdzie wszystkie te osoby urzędują w jednym mieście, można znaleźć miejsce, gdzie mogą się spotkać – mówił. – Nie musi być to koniecznie „na warunkach” premiera czy prezesa PiS. Ale miejsce powinno być neutralne, a pytania powinni zadawać eksperci, bo debata nie może się zamienić w populistyczną wymianę demagogicznych argumentów – dodał. Jego zdaniem, to naturalne, że debata miałaby się odbyć pomiędzy PO i PiS, bo to one walczą o władzę.

Zdaniem Pawła Szałamachy, konkretne pytania już padły w piątek w Sejmie. – A odpowiedzi nie było, tylko majstersztyk retoryki, w którym się Tusk specjalizuje od kilku lat – ocenił. Zaznaczył, że sam chętnie zmierzyłby się w debacie, bo dostrzega błędy w postępowaniu ministra Rostowskiego. – Chodzi o warunki, na jakich miałoby się to odbyć. Ale jestem pewien, że debata nastąpi – powiedział.

Marek Wikiński nazwał natomiast pomysł premiera „niemoralną propozycją”. – Premier zaproponował debatę PiS-owi, a Grzegorz Napieralski już dawno zaprosił Tuska do debaty na temat przyszłości Polski i odpowiedzi nie było. Premier chce spolaryzować scenę polityczną: albo PO albo PiS. Dlatego gra va bank – zauważył.

http://www.tvn24.pl/-1,1714689,0,1,niemoralna-propozycja-czy-strzal-w-10-tuska,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *