Pakistan zapowiada kontynuowanie operacji przeciwko talibom

Przedstawiciele Islamabadu zapowiedzieli, iż mimo protestów Kabulu pakistańska armia będzie nadal ostrzeliwać bazy talibów w Afganistanie, jeżeli ekstremiści będą atakować posterunki graniczne Pakistanu. Takie stanowisko Islamabad przedstawił podczas trójstronnych rozmów pakistańsko-afgańsko-amerykańskich prowadzonych w stolicy Afganistanu.

Pakistański dziennik "The Express Tribune" podkreśla przy tym, iż szef dyplomacji Pakistanu Salman Bashir zapewnił, że ostrzał nie jest kierowany w stronę zabudowań cywilnych, ale na bazy talibów. Ta sama gazeta twierdzi, że właśnie kwestia potyczek granicznych pomiędzy talibami i siłami Pakistanu była jednym z głównych tematów trójstronnych rozmów.

Oba kraje – Pakistan i Afganistan – oskarżają się od dłuższego czasu o tolerowanie baz ekstremistów na terytoriach plemiennych pogranicza. Z kolei dziennik "The Dawn" cytuje wypowiedź Bashira, który apelował o to, by oba kraje przestały się oskarżać wzajemnie, ponieważ tego typu polityka nie doprowadzi do zakończenia kryzysu, ale wspólnie szukały zadawalająych rozwiązań.

Portal Spraw Zagranicznych

Całość na:htpt://www.psz.pl/tekst-38464/Pakistan-zapowiada-kontynuowanie-operacji-przeciwko-talibom

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *