Paweł Graś o polityce Ministerstwa Zdrowia

 Zmiany zapoczątkowane w systemie ochrony zdrowia przez byłą minister, obecną marszałek Sejmu, Ewę Kopacz będą kontynuowane – zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

Graś przypomniał, że Kopacz przygotowała pakiet ustaw, który w poprzedniej kadencji nie zdążył trafić do Sejmu. – Należy się liczyć z tym, że pan Arłukowicz (Bartosz – nowy minister zdrowia – przyp.red.) będzie ten kierunek reform nakreślony przez minister Kopacz kontynuował – powiedział dziennikarzom rzecznik rządu.

W poprzedniej kadencji Arłukowicz wielokrotnie krytykował efekty prac legislacyjnych resortu zdrowia.

– Będzie miał okazję popracować, spojrzeć na to chłodnym okiem. Jest na pewno dobrze merytorycznie przygotowanym fachowcem do tego, żeby ochroną zdrowia się zajmować. Myślę, że będzie bardzo dobrym ministrem. Jak to w polityce jest tak, że czasem krytycznie odnosimy się do różnych rozwiązań – miał do tego absolutne prawo – ale teraz jest członkiem tego gabinetu i będzie linię i politykę tego gabinetu realizował – podkreślił Graś. Zaznaczył też, że Arłukowicz „będzie miał szeroką autonomię” w swoim resorcie.

Arłukowicz powiedział, że obecnie zapoznaje się z pracami prowadzonymi przez resort i dokonuje analizy. Dodał, że na pytania dot. MZ będzie odpowiadał w przyszłym tygodniu, wtedy także przedstawi swoje priorytety.

Zadaniem Kopacz wybór Arłukowicza na ministra zdrowia to dobra decyzja premiera. – Jest dynamicznym, zdolnym człowiekiem, posiadającym duże doświadczenie w sprawach dotyczących systemu ochrony zdrowia. – Na pewno sobie poradzi – powiedziała.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pawel-gras-bedzie-kontynuacja-zmian-zapoczatkowany,1,4911825,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *