Podziękowania i plany wydawnicze Centrum Kultury i Tradycji

W przyszłym tygodniu rusza wysyłka 10 już numeru magazynu Tradycji katolickiej Nova et Vetera. Tym razem będzie on poświęcony rzeczywistości Kościoła walczącego. Serdecznie zapraszamy do prenumerowania tego cennego i cieszącego się stale rosnącą popularnością, magazynu. Tu szczegóły.

 

Jednocześnie informujemy o naszych planach wydawniczych. Niektóre są już znane, inne są nowością i zapewne okażą się rarytasem dla wielu z nas:

 

  • Roberto de Mattei „Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana” – listopad 2012

  • x. Grzegorz Śniadoch IBP „Msza św. Trydencka. Mity i prawda. Mała apologia starej Mszy.” – grudzień 2012

  • „Tajemnica Mszy dla dzieci” – mały ilustrowany mszalik dla najmłodszych

  • x. Paweł Aulagnier IBP – „Dziedzictwo Abpa Marcela Lefebvre’a”

  • Józef kard. Siri – „Getsemani. Refleksje nad współczesnym ruchem teologicznym”

  • o. Tomasz Pegues – „Katechizm katolicki według Summy teologicznej”.

Wszystkie planowane publikacje są nie tylko cenne same w sobie lecz także dziś potrzebne. Trzeba sobie zdać jednak sprawę, że żadne z nich nie staje się przebojem wydawniczym. Są to książki niszowe, które znajdują odbiorców pośród bardzo wąskiej (bardzo!) i wyspecjalizowanej grupy odbiorców. Poza tym, chcemy aby trafiały one do kleryków, bibliotek seminaryjnych, a także do tych, którzy tego rodzaju książek potrzebują, które mogą się dla nich okazać pomocne, natomiast z różnych powodów ich nie zakupują.

 

Dlatego ośmielamy się zwrócić o wsparcie do Państwa i zachęcić do wsparcia naszego Funduszu Wydawniczego i do zostania naszymi, jak się dawniej mawiało a my mawiamy i dziś – Dobrodziejami. Potrzebna jest ofiarność nas wszystkich!

 

Wystarczy sobie uzmysłowić, że koszt przygotowania do druku, samego druku, a potem wysyłki jednego numeru magazynu Nova et Vetera to ok. 9000 zł. Zwykle prosimy naszych prenumeratorów o wsparcie edycji pisma. Jesteśmy wdzięczni tym, którzy rozumieją, że wydawanie Nova et Vetera związane jest z niemałymi kosztami i dlatego wspierają je. Nader często bywa jednak, że owo wsparcie od prenumeratorów nie pokrywa kosztów związanych z wydaniem numeru.

 

Dlatego zwracamy się do każdej z osób, którym bliskie są sprawy Tradycji katolickiej i dziedzictwa narodowego z serdecznym apelem o wsparcie zarówno edycji magazynu „Nova et Vetera” jak i Funduszu Wydawniczego. Bez tego wsparcia nie poradzimy sobie i będziemy musieli ograniczyć zasięg naszych publikacji – przestaniemy rozsyłać je do seminariów, kleryków i księży oraz do parafii, do Polonii na Wschodzie. Z pewnością ucierpi na tym sprawa rozwoju Tradycji, której, w naszym skromnym zakresie, służymy. Ufamy, że dzięki Państwa wsparciu – tak się nie stanie.

 

Za pomoc w materialnym wsparciu tej służby w ostatnim czasie dziękujemy następującym osobom:

Panu Januszowi Geppertowi

Panu Janowi Waszkiewiczowi

Panu Lechosławowi Królowi

Panu Markowi Wasowskiemu

Pani Celinie Czudek

Panu Piotr owi Rogowskiemu

Pani Barbarze Pawłowskiej

Panu Michał owi Stefaniukowi

Pani Wandzie Karczewskiej

Państwu Krzysztof i Monika Tomaszewscy

 

 

Z serca składamy Bóg zapłać!. Przypominamy, że każdy nasz Dobrodziej otrzymuje magazyn Nova et Vetera, a przede wszystkim księżą z IBP odprawiają za nich dwie Msze św. w miesiącu.

 

Pamiętajmy, że nawet drobna kwota jest dla CKiT dużą pomocą. Wystarczy nawet 90 groszy dziennie od każdego, komu bliska jest Tradycja, a moglibyśmy nie tylko zabezpieczyć finansowo naszą dotychczasową działalność, ale wspomagać też inne dzieła i inicjatywy, o których wkrótce.

 

Tym, którzy okażą zrozumienie dla spraw ważnych i zechcą je wesprzeć, podajemy nr rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty:

 

 

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

Alior Bank: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

jako tytuł przelewu należy wpisać, w zależności od przeznaczenia datku „cele statutowe” lub „magazyn NeV” lub „Fundusz Wydawniczy”.

Bóg zapłać!

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *