Polecamy książkę: Ku ,,Nowemu Barokowi” . Myśl polityczna Karola Stefana Frycza (1910-1942)

Szanowni Czytelnicy,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że w serii ,,Biblioteka konserwatyzm.pl ukazała się kolejna publikacja: Ku ,,Nowemu Barokowi. Myśl polityczna Karola Stefana Frycza (1910-1942). Jest to tym razem książka, której redaktorami są: Arkadiusz Meller – red. nacz. portalu oraz doktor Patryk Tomaszewski.

Liczba stron: 206

Wydawnictwo von Borowiecky

Z recenzji książki:

Autorom niniejszego wyboru tekstów Karola Stefana Frycza należą się wyrazy uznania i podziękowania. Przywracają bowiem polskiemu czytelnikowi postać i myśl człowieka, którego bez wątpienia warto poznać i zapamiętać. Gdyby Karol Stefan Frycz (1910-1942) nie został zamordowany przez Niemców w obozie Auschwitz, byłby z pewnością jednym z największych publicystów i myślicieli politycznych XX-wiecznej Polski. Żył krótko, ale pozostawił dorobek, który sytuuje go pośród najzdolniejszych przedstawicieli młodego pokolenia obozu narodowego – obok Adama Doboszyńskiego i Jędrzeja Giertycha. To pokolenie marzyło o Polsce wielkiej i zarazem katolickiej, próbowało ją budować, widząc sens jej istnienia w obronie cywilizacji łacińskiej. Frycz był wielkim admiratorem baroku i kontrreformacji – ostatniej epoki, w której katolicyzm wykazał swą siłę ofensywną. Niniejszy wybór pozwala czytelnikowi w pełni poznać bogactwo jego myśli – od historiozofii i poszukiwania tożsamości narodowej, poprzez politykę zagraniczną, po zagadnienia gospodarcze i społeczno ustrojowe.

Książkę w cenie 26 zł można kupić w naszej księgarni, tam też dostępny jest spis treści:

http://sklep.konserwatyzm.pl/meller-tomaszewski-mysl-polityczna-karola-stefana-frycza/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Polecamy książkę: Ku ,,Nowemu Barokowi” . Myśl polityczna Karola Stefana Frycza (1910-1942)”

  1. lepiej napisać nowy barok niż nowa nietolerancja czy nowa kontrreformacja:) Jedyna cywilizacją łacińska jest pogański Rzym. Używanie tego w odniesieniu do propagandy KrK jest nadużyciem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *