Policja chce wiedzieć kto trafił do szpitali po Marszu Niepodległości

Policja poprosiła dyrektorów warszawskich szpitali, by podali dane osób, które mogły uczestniczyć w zamieszkach 11 listopada i zgłosiły się po pomoc.

”Czy do Waszej placówki zgłosiły się osoby, których obrażenia, tj. zasinienia, złamania, łzawiące oczy, zabarwienia skóry i odzieży w skutek użycia gazu łzawiącego, mogłyby wskazywać na to, iż brały udział w zamieszkach?” – napisał zastępca naczelnika wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji nadkom. Jerzy Pamuła.

– Dyrektor szpitala nie ma podstawy prawnej, by o czymś takim informować, bo nie przyjmuje pacjentów. Natomiast lekarz ma obowiązek poinformować o podejrzeniu zaistnienia przestępstwa, ale tylko w sytuacjach, gdy dobro pacjenta przeważa nad jego prawem do prywatności chronionym tajemnica lekarską – mówi nam dyrektor jednego z warszawskich szpitali.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Policja chce wiedzieć kto trafił do szpitali po Marszu Niepodległości”

  1. Abstrahując od faktu, że widocznie już nawet z dyrektorów szpitali próbuje się zrobić kapusiów, to na jakiej podstawie pały mogłyby podjąć działania wobec kogoś, kto trafił do szpitala z w/w objawami? Zaaresztować można póki co wyłącznie kogoś, kogo się złapało na popełnianiu przestępstwa lub kogo się podejrzewa o popełnienie tegoż. Np. ja, mimo że nie brałem udziału w zadymach, też oberwałem oparami gazu łzawiącego, choć niegroźnie. Ale czy gdybym zgłosił się z tym do szpitala, to dziś miałbym wizytę antyterrorystów czy innych takich? Lewizna jak nic.

  2. Świadomość absolutnej bezkarności funkcjonariuszy policyjnych, podobnie jak poufałość, rodzi pogardę. Pogardę dla współplemieńców, Narodu, obywateli i prawa przede wszystkim. Ale tego jak widać na kursach funkcjonariuszy nie uczą, a szkoda przydałaby się ta wiedza panu nadkomisarzowi, bo czyż wie z której strony barykady będzie jutro?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *