Polityk Ruchu Palikota wytoczył proces T. Terlikowskiemu

Na Frondzie Tomasz Terlikowski pisze:

I stało się. Polityk Ruchu Palikota wytoczył mi proces. W pozwie domaga się zakazania mi naruszania dóbr osobistych poprzez „używanie słów określających ją rodzajem męskim”. Dodatkowo domaga się 30.000 złotych na rzecz fundacji Transfuzja./Powodem zakazu, a także zasądzenia 30 tysięcy złotych ma być „naruszenie poczucia własnej wartości u powódki”, a także „dyskomfort psychiczny”.Zapowiada się więc ciekawa batalia prawna dotycząca prawa do wolności słowa i możliwości moralnej oceny „operacji zmiany płci”. 

Tomasz P. Terlikowski

Komentarz: W tej sprawie red. Terlikowski może liczyć na nasze wsparcie, podobnie jak i większości Polaków. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Polityk Ruchu Palikota wytoczył proces T. Terlikowskiemu”

  1. Bo pod względem genetycznym to JEST 100% mężczyzna. Wiecie jak się ustala płeć dziecka? Po chromosomach. Od mamy zawsze jest to typ X a od taty X lub Y. Jeśli X mamy połączy się z X taty to będzie dziewczynka a jeśli z Y to chłopak. I to już jest nie do zmiany! Chłopiec może sobie potem „zmieniać płeć”, robić soie zabiego hormonalne, ale nic mu po tym. Dostał ten Y od taty i na poziomie genetycznym (czyli podstawowym) jest na zawsze mężczyzną.

  2. Terlikowski ma szansę wygrać pozostając przy formie męskiej, gdy powie, że miał na myśli członka gromady ssaków 🙂

  3. @Santus Faustus I Niestety, medycyna zna kilka (dużo mniej niż 10, dokładnie nie pamiętam, kurs genetyki odbywałem 2 lata temu) przypadków dzieci, które wykształciły cechy płci przeciwnej posiadając garnitur XX lub XY. Są to przypadki nieliczne. Niestety nie jestem w stanie podać źródeł, poza autorytetem pani profesor.

  4. Nowy etap postępu. 🙂 W normalnych czasach, gdy facetowi wydawało się, że jest np. kobietą, Napoleonem albo kaczką, delikwent się z tym nie obnosił, lub leczył u psychiatry. Teraz obowiązuje zasada „bądź sobą” (czyli prymat indywidualnych wyobrażeń nad rzeczywistością) i taki osobnik zamiast do psychiatry, kierowany jest do chirurga, który wszczepi mu dziób i pióra. I niech ktoś tylko spróbuje nazwać takiego człowiekiem i naruszyć jego poczucie własnej wartości oraz wywołać dyskomfort psychiczny. :-))

  5. Sytuacja w Polsce chyba bezprecedensowa? Jestem ciekaw, czy Terlikowski wygra panem Ryszardem. To byłaby ważna wygrana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *