Portal konserwatyzm.pl jednym z patronów medialnych „Pism Wybranych Stanisława Cata-Mackiewicza”

Szanowni Czytelnicy,

Niezmiernie miło poinformować nam, że portal konserwatyzm.pl został jednym z patronów medialnych niezwykle ważnego przedsięwzięcia wydawniczego realizowanego przez Wydawnictwo Universitas (http://www.universitas.com.pl/), jakim jest publikacja „Pism Wybranych Stanisława Cata-Mackiewicza”. Pierwszy tom „Kropki nad i”/”Dziś i jutro” ukaże się w maju br.

O wydarzeniach związanych z promocją „Pism wybranych” będziemy informować na bieżąco. Na naszym portalu będą pojawiać się fragmenty poszczególnych tomów, recenzje oraz wspólnie z Wydawnictwem Universitas będziemy organizować konkursy, w których będzie można wygrać książki Stanisław Cata-Mackiewicza.

Redakcja portalu konserwatyzm.pl

a.m.e.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Portal konserwatyzm.pl jednym z patronów medialnych „Pism Wybranych Stanisława Cata-Mackiewicza””

  1. Kolejny sukces kącika germanofila! Bardziej germanofilski od Cata był tylko Władysław Gizbert-Studnicki.

  2. chyba o józefa ci chodzi a nie o stanisława. poza tym oni nie byli żadnymi germanofilami. to, że nie mieli zajoba antyniemieckiego takiego jak przygniatająca większość tzw. „jedynie prawdziwych polaków”, nie oznacza że byli germanofilami, hehe. józef mackiewicz napisał genialne książki. one są skarbnicą wiedzy, i to wiedzy nie skażonej nigodziwością taką jak u np. konecznego, który był komikiem przy mackiewiczu.

  3. zgadzam się panie ratnik, jest dokładnie tak jak pan napisał. ale pomimo tego, a zwłaszcza w związku z tym co, o kim i w jaki sposób pisze, tzw. „jedyni prawdziwi…” cytują go namiętnie (nawet na portalu konserwatyzm.pl) i powołują się na niego przy wielu okazjach.

  4. Co to w ogóle za pomysł, żeby porównywac historiozofa Konecznego z beletrystą S. Mackiewiczem? To właśnie infantylne. No chyba, że słuzy za pretekst, by dowalić „jedynie prawdziwym…” co to”cytują go(Konecznego) namiętnie (nawet na portalu konserwatyzm.pl) i powołują się na niego przy wielu okazjach”. PS Czyli takim jak ja i tym troche namiętniejszym w cytowaniu.

  5. O Józefa Mackiewicza chodziło, tego który w rubryce „narodowość” wpisywał:antykomunsta. Ale w przypadku Stanisława, porównanie też tej samej rangi, co tyczkarza z koszykarzem.

  6. Cat przed wojną również określał się nie tyle jako germanofil, co jako „hitlerofil polski”. W przeciwieństwie do Studnickiego jednak nie była to u niego postawa stała, niezwiązana z aktualną sytuacją geopolityczną, czyli trwały wybór strategicznego partnera – hegemona. Cat stał natomiast na stanowisku, że Polska powinna była przed wojną prowadzić taką politykę wobec Niemiec, jaką wszyscy na Zachodzie wierzyli, że prowadzi – czyli że powinna otrzymywać/uzyskiwać rekompensaty i własne zyski za każdy wzrost siły Berlina. Ponadto Cat miał przed wojną dość zdecydowane poglądy na sprawę żydowską – jako bieżący problem RP. No i wreszcie po klęsce Francji – Cat (wespół zresztą z Bieleckim) namawiał Raczkiewicza do podjęcia rozmów pokojowych z Niemcami, oczywiście w bardziej sprzyjającym momencie strategicznym. Z pewnością natomiast nie był „germanofilem” w rozumieniu tutejszego „Kącika…” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *