Poseł PiS uciekł z klubu

Tuż przed wyborami parlamentarnymi jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości zmienił barwy. Dołączył do organizacji, która, dzięki niemu, znów może stworzyć klub poselski.

PJN znów ma klub poselski – poinformowała PAP posłanka Elżbieta Jakubiak. Do czternastu posłów PJN dołączył w poniedziałek Jan Religa, wcześniej należący do klubu PiS. Według Tomasza Dudzińskiego, władze klubu nie zmienią się; szefem będzie Paweł Poncyljusz. Jakubiak powiedziała PAP, że o powstaniu klubu poinformowała już marszałka Sejmu Grzegorza Schetynę.

PJN tworzył w Sejmie 15-osobowy klub do 17 sierpnia, kiedy odszedł z niego Wiesław Kilian. Poseł jako powód rezygnacji z członkostwa w tym klubie podał to, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie kandydatem PO do Senatu z okręgu świdnicko-wałbrzyskiego. W poniedziałek do posłów PJN dołączył Jan Religa, więc ugrupowanie ponownie ma klub poselski. „Nie było nas jako klubu tylko przez jedno posiedzenie Sejmu” – powiedziała PAP Jakubiak. Poinformowała też, że Religa będzie kandydatem PJN do Sejmu w Opolu.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/pjn/artykuly/353276,posel-pis-uciekl-z-klubu-nie-zgadniesz-do-kogo.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *