Prezes PiS napisał list

„Dlaczego przegraliśmy wybory? Dlaczego doszło do secesji grupy Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobro? Czy polska prawica może w ogóle w przewidywalnej przyszłości wybory wygrać?” – pyta w liście skierowanym do członków swojej partii, prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Charakterystyczna jest w szczególności przed rozłamem gra na niepowodzenie – w tym wypadku nie cudzej, ale własnej formacji. (…) Stopień natężenia tej gry był różny, ale nigdy się nie zdarzyło, by jej przed rozłamem, a także i później, nie prowadzono” – pisze dalej Kaczyński oskarżając Zbigniewa Ziobrę o rozłamy w partii.

Jarosław Kaczyński w liście wysłanym do szefów terenowych struktur PiS i lokalnych działaczy obarcza winą za rozłam w partii wykluczonych niedawno z PiS europosłów. Jako błędu nie zalicza swoich słów o kanclerz Niemiec, ale „dyskusję o Angeli Merkel”.

Starający się zachować jedność partii prezes zarzuca posłom, którzy odeszli do nowego klubu SolidarnaPolska, związki z Januszem Palikotem. Przekonuje, że prawica ponosi porażki przez nadmierną ambicję polityków.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pis-napisal-list-gra-na-niepowodzenie-wlasn,1,4912000,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prezes PiS napisał list”

  1. Czyli liderzy i delegaci PiS na mający się odbyć za kilka dni kongres partii wiedzą już co i jak mówić oraz jaka jest jedyna słuszna, nakreślona przez Wodza, linia. A zatem także ich własna. Innymi słowy sekta smoleńska się betonuje.

  2. Ten dziwny, mały(nie od wzrostu!) człowieczek, nieomylny wódz, zadaje członkom prowadzonego przez siebie ugrupowania, pytanie adresowane do innej grupy ludzi – do prawicy. Piekarzowi nie daje się zadania podkuć konia, ani też nie pyta się o to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *