Od telewizyjnego show na fotel ministra.

Kiedy w ostatnich wyborach parlamentarnych Bartosz Arłukowicz odniósł zwycięstwo w swoim okręgu nad liderem SLD Grzegorzem Napieralskim nikt nie był zaskoczony. To był pierwszy, ale nie ostatni sukces byłego członka klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Donald Tusk powołał swój nowy rząd, w którym stanowisko ministra zdrowia powierzył właśnie Arłukowiczowi. 40-latek znany jest m.in. z sejmowej hazardowej komisji śledczej, a z wykształcenia jest lekarzem pediatrą.

Kim jest Bartosz Arłukowicz?

„Życie na sygnale zaczęło się w pogotowiu ratunkowym. Prawdziwą szkołę życia przeszedłem lecząc nowotwory u dzieci. W klinice Pomorskiej Akademii Medycznej zacząłem też sam uczyć przyszłych pediatrów. Nie zamykałem się jednak tylko na medycynę, na Uniwersytecie Szczecińskim ukończyłem podyplomowe studia Master of Business Administration. Polityki po raz pierwszy posmakowałem kierując parlamentem studentów PAM. Także już w czasie studiów rozpocząłem działalność społeczną” – tak o sobie pisze Bartosz Arłukowicz, nowy minister zdrowia, lekarz pediatra i poseł, któremu problematyka zdrowotna jest bardzo bliska.

Od początku poprzedniej kadencji Sejmu Arłukowicz pracował w komisji zdrowia, a od 2011 roku także w podkomisji zajmującej się m.in. projektami nowelizacji ustawy o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/od-telewizyjnego-show-na-fotel-ministra-przeszedle,1,4911640,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *