Radosław Sikorski będzie uczył demokracji w Tunezji i Egipcie

"W połowie czerwca szef polskiej dyplomacji odwiedzi Egipt i Tunezję – dowiedziała się z anonimowych źródeł dyplomatycznych Informacyjna Agencja Radiowa.

Minister spraw zagranicznych będzie się dzielił z tunezyjskimi i egipskimi władzami polskim doświadczeniem w transformacji od totalitaryzmu do demokracji.

Radosław Sikorski będzie w Tunezji trzecim polskim politykiem, po dawnych antykomunistycznych działaczach Lechu Wałęsie i Bogdanie Borusewiczu. Według nieoficjalnych informacji, w lipcu Tunis odwiedzi również były prezydent Aleksander Kwaśniewski".

Za: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/378714,Polska-bedzie-uczyc-wchodzenia-w-demokracje-szef-MSZ-w-Egipcie-i-Tunezji

Komentarz: Polska pod światłym przywództwem Donalda Tuska jest "mocarstwem" skoro będzie uczyć demokracji kraje Maghrebu. Widocznie sprawy wewnątrzkrajowe idą na tyle dobrze, że Polska może sobie pozwolić na "ekspansję" w kierunku Morza Śródziemnomorskiego. Możemy domniemywać, że minister Sikorski zastąpił ideę "ABC" na rzecz koncepcji "Śródziemnomorze-Bałtyk-Czarnomorze".

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Radosław Sikorski będzie uczył demokracji w Tunezji i Egipcie”

  1. odrobinę marzeń jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Poza tym w Polsce jest lepiej niż w Egipcie. Po trzecie Maghreb to Maroko i Tunezja – Egipt już nie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *