Reakcja „prawdziwych patriotów” na wizytę Patriarchy Cyryla I

Na naszym portalu często zwracamy uwagę, że środowiska „prawdziwych patriotów” posługują się Kościołem i katolicyzmem czysto instrumentalnie. W dodatku lustrację traktują – od czasu afery abpa Wielgusa – jako straszak i bat na hierarchów. Ostatnie wypowiedzi abpa Michalika na temat wypadku lotniczego w Smoleńsku i jego wola podpisania porozumienia z cerkwią musiały wywołać atak. Atak o tyle ułatwiony, że w aktach SB abp Michalik ma teczkę, ale pustą, bez zawartości.

Oto jeden z „prawdziwie-patritycznych” blogerów, krytykując porozumienie z cerkwią, pisze:

Polski Kościół hierarchiczny jakby tego nie zauważył, przechodząc w dziele „zbliżenia” do porządku dziennego nad kontekstem smoleńskiej tragedii. Należy zatem spodziewać się, iż dokument zostanie wykorzystany jako propagandowy impuls mający ożywić „dobrosąsiedzką” retorykę w publicznym przekazie – i tym razem zostanie do tego zaprzęgnięty autorytet polskiego Kościoła.

Czeka nas zatem kolejny akt „historycznego pojednania” w cieniu smoleńskich trumien, w swej wymowie nie różniący się od słynnego uścisku Tuska i Putina na pobojowisku pod Siewiernym. Oba wydarzenia łączy ponadto osoba Tomasza Turowskiego, komunistycznego agenta wywiadu („Orsom”, „Ritter”) na odcinku watykańskim, który, jak czytamy u Ściosa, z polecenia Radosława Sikorskiego zajmował się „pogłębianiem stosunków z Rosyjskim Kościołem Prawosławnym” i zabiegał o wizytę Cyryla „Michajłowa” w Polsce. Atmosferę zagęszcza ponadto wciąż nie do końca wyjaśniona sprawa zarejestrowania abp. Michalika przez SB jako TW o pseudonimie „Zefir”.

http://rebelya.pl/post/2384/pojednanie-z-zywa-cerkwia
http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/__pojednanie_z_zywa_cerkwia_37760/

Komentarz: Wzywamy Frondę i Rebelyę do skasowania kont osoby znieważającej abpa Michalika. aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Reakcja „prawdziwych patriotów” na wizytę Patriarchy Cyryla I”

  1. Środowiska żydomasońskie zaczynaja wykonywac nerwowe ruchy … To bardzo dobrze … Można oczekiwać popełnienia przez nich wielu, bardzo wielu poważnych błędów … Niedługo nawet masy maluczkich poznaja prawdę i prawda je wyzwoli …

  2. Przerażające jest, jak niewiele trzeba, żeby się narazić środowisku „prawdziwych patriotów”. Najpierw Ścibor-Rylski, teraz abp Michalik – obaj jawnie oskarżani o bycie agentami. Rozumiem, że grzech tego drugiego jest większy, bo każdy pozbawiony agresji i niepodszyty rusofobią gest w stosunkach z Rosjanami jest dla wspomnianych środowisk zdradą. Ale żeby tak błaha sprawa jak zwrócenie uwagi na niekulturalne zachowanie pod pomnikiem skutkowała podłym opluwaniem wiekowego weterana?

  3. @Wojsław Zseszeli: Czego oczekiwać od ludzi, dla których Polska zaczęła się w 1773 roku? Miej Waść litość i wyrozumiałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *