Rogozin: Rosja chce rozmawiać o tarczy antyrakietowej

Rosja dąży do tego, by sprawa obrony przeciwrakietowej stała się przedmiotem otwartej dyskusji w Europie – powiedział stały przedstawiciel Rosji przy NATO Dmitrij Rogozin w poniedziałek w Oslo w Norweskim Instytucie Spraw Zagranicznych.

„Jest całkowicie jasne, że planowany na kontynencie system obrony przeciwrakietowej to nic innego niż część kompleksu militarnego USA, którą chcą (one) budować w Europie i z europejskich środków” – powiedział Rogozin agencji ITAR-TASS.

„Nie jesteśmy zadowoleni z kursu, który przyjęto po szczycie w Lizbonie. I ponieważ chodzi o to, przed kim będą się bronić m.in. i Norwegowie, to jest dla nas ważne, by mówić o tym nie tylko w Waszyngtonie, lecz i w Oslo” – zaznaczył ambasador Rosji w NATO. Rosja kategorycznie sprzeciwia się instalacji elementów tarczy antyrakietowej USA w Europie, twierdząc, że zagrozi to jej bezpieczeństwu narodowemu.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/349847,rogozin-rosja-chce-rozmawiac-o-tarczy-antyrakietowej.html

Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rogozin: Rosja chce rozmawiać o tarczy antyrakietowej”

  1. Czekam, kiedy Rosja zaproponuje Europie własną tarczę antyrakietową, taką samą jak ta chroniaca Moskwy i Skt. Petersburga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *