Rostowski „jest autorem sukcesu” ws. referendum w Grecji

– W sprawie Grecji potrzebny jest polski głos – stwierdził w „Kawie na ławę” w TVN24 rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman i apelował o to, by premier Donald Tusk wypowiedział się na ten temat. Stefan Niesiołowski (PO) przekonywał jednak, że rząd już zajął się „sprawą grecką” i osiągnął nawet sukces na tym polu. – Minister Jacek Rostowski między innymi wypracowywał w Brukseli strategię grecką. I on jest w jakimś stopniu autorem tego sukcesu, że nie ma referendum – mówił. Oponenci polityczni zaniemówili.

Niesiołowski podając ten przykład – sukcesu ministra Rostowskiego w sprawie greckiej, udowadniał, że rząd działa. – Rząd pracuje i może niektórych to irytuje, że nie ma awantury – mówił.

„Spadaj z tym referendum”

Adam Hofman przekonywał natomiast, że Donald Tusk osobiście powinien zainteresować się sytuacją w Grecji, bo jak mówił, „to jest sytuacja niezmiernie poważna dla Polski”. – Premier Papandreu powiedział: „reformy – tak, ale zdobywam dla nich poparcie ludzi, bo inaczej będę miał wielkie protesty. A silni w Unii Europejskiej, czyli Niemcy i Francja odpowiedzieli: „nie ma takiej opcji. My jesteśmy silni, my dajemy pieniądze i spadaj z tym referendum” – relacjonował Hofman. I tłumaczył, że właśnie dlatego jest to tak ważne dla Polski. – Bo jeśli Grecja, suwerenny kraj w sprawie reform nie może zrobić referendum, to znaczy, że jest to dyktat. I ten dyktat może być użyty w stosunku do innych członków Unii Europejskiej – przekonywał rzecznik PiS i apelował o to, by głos w tej sprawie zabrał Donald Tusk. – W sprawie Grecji potrzebny jest polski głos – stwierdził.

http://www.tvn24.pl/-1,1723332,0,1,rostowski-jest-autorem-sukcesu-ws-referendum-w-grecji,wiadomosc.html

*asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *