Rosyjscy komandosi wylądowali w Syrii

Rosyjskiej sekcji BBC udało się potwierdzić, że w Syrii wylądował kontyngent rosyjskich “antyterrorystycznych sił specjalnych” Informacja ta pojawiła się po raz pierwszy w poniedziałek na stronach internetowych kilku rosyjskich agencji prasowych, w tym Interfaxu i RIA Nowosti. Według tej ostatniej, Rosjan przywiózł do portu Tartus tankowiec “Iman”, należący do Floty Czarnomorskiej.

Z komunikatu dowództwa Floty Czarnomorskiej wynika, że siły specjalne wylądowały w Syrii aby “zademonstrować rosyjską obecność w niestabilnym regionie i ewentualnie ewakuować obywateli rosyjskich”. Nie wiadomo ilu rosyjskich żołnierzy znajduje się teraz w Syrii.

http://mercurius.myslpolska.pl

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rosyjscy komandosi wylądowali w Syrii”

  1. Czyżby szykuje się druga Hiszpania z lat 36-39, a po tej wojnie nowa podobna do tej z lat 39-45 ?

  2. W Rosji skończyły się wybory, można angażować się w politykę zagraniczną. Żołnierze rosyjscy wspomogą syryjskich i irańskich wojskowych. Ciekawe, czy można działanie Rosji nazwać powrotem do tradycyjnej carskiej polityki ochrony chrześcijan wschodnich (dawniej przed Turkami, dziś w sojuszu z alawitami ), czy jest to tylko działanie antyamerykańskie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *