Rosyjskie dzieci chronione przed zachodnimi zboczeńcami

14 lutego na stronie internetowej rosyjskiego rządu opublikowany został dekret podpisany przez premiera Dymitra Miedwiediewa 10 lutego. Dekret ma „pomóc w poprawie procedury transferu dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej do rodzin posiadających obywatelstwo rosyjskie lub cudzoziemskie, oraz chronić prawa i interesy tych dzieci”. Dekret zakazuje równocześnie adopcji przez „pary tej samej płci definiowane jako małżeństwo oraz rejestrowane (jako takie) stosownie do prawa państw, w których małżeństwa takie są legalne, a także przez obywateli takich państw, którzy nie są w związkach małżeńskich”.

Dekret wpisuje się w politykę rodzinną Rosji, w ramach której w czerwcu 2013 r. Duma przyjęła ustawę zakazującą adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Uzasadnienie załączone do zeszłorocznej ustawy wskazuje, że jej celem jest „ochrona dziecięcej psychiki i świadomości przed potencjalnymi niepożądanymi efektami nienaturalnego wystawienia na niestandardowe relacje seksualne, a także przed powstaniem kompleksów, urazów mentalnych i napięć, jak sugerują badania psychologów, często dotykających dzieci wychowywane przez rodziców tej samej płci”.

Od stycznia 2013 r. rosyjskich dzieci nie mogą adoptować obywatele Stanów Zjednoczonych AP. Stosowną ustawę przyjęto, powołując się na sprawę śmierci Dimy Jakowlewa, który zmarł pozostawiony na kilka godzin w nasłonecznionym samochodzie przez swoich przybranych amerykańskich rodziców. Obecne regulacje dotkną obywateli 15 państw świata w których legalne są związki homoseksualistów. Są w tej grupie między innymi Zjednoczone Królestwo, Kanada, Francja, Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Brazylia i inne.

Ronald Lasecki

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rosyjskie dzieci chronione przed zachodnimi zboczeńcami”

  1. Faszyzm! Antysemityzm! Homofobia! To jest niedopuszczalne! W Rosji przecież jest ABORCJA! Straszne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.