Rozum polityczny wymaga od nas przezwyciężenia animozji!

Warszawa, 16 listopada 2013 r.

Rozum polityczny wymaga od nas przezwyciężenia animozji!

Drodzy Przyjaciele z Rosyjskiego Ruchu Monarchistycznego

Kształt stosunków polsko-rosyjskich ma pierwszorzędne znaczenie nie tylko dla obu krajów, ale i dla układu sił w całej Europie. Doskonale rozumieją to ci, którzy podporządkowują nasz kontynent koalicji interesów niemieckich i syjonistycznych. Przymierzu temu służy już cała polityczna elita naszego kraju, zarówno ta aktualnie rządząca, jak i ta będąca w pozornej opozycji. Jedni i drudzy w mistrzowski sposób manipulują emocjami Polaków, wykorzystując do tego ogrom obiektywnych krzywd doznanych najpierw podczas zaborów, a potem ze strony komunistycznego ZSRS. Jednak sprowokowane kilka dni temu antyrosyjskie ekscesy w Warszawie – wbrew intencjom inspiratorów – stały się pretekstem do podjęcia próby nowego otwarcia w stosunkach między naszymi narodami, bo za taki uznajemy Wasz list skierowany do polskich patriotów.

Polityczny sojusz narodów Rosji i Polski stał się dziś dziejową koniecznością i jedyną szansą ocalenia duchowej tożsamości Europy. Po raz pierwszy w historii nie dzielą naszych państw spory terytorialne. Łączy nas za to wiele wspólnych zagrożeń. Jednym z nich jest gwałtowny wzrost potęgi niemieckiej, zagrażającej nie tylko integralności państwa polskiego, ale i choćby rosyjskiemu okręgowi kaliningradzkiemu. Nie zapominajmy też, że stoimy po tej samej stronie barykady w wojnie wytoczonej całemu światu chrześcijańskiemu. Polski katolicyzm i rosyjskie prawosławie muszą wspólnie przeciwstawić się barbarzyństwu zalewającemu Europę i poprowadzić do zwycięstwa wszystkich tych, którzy tę walkę podejmują na całym naszym kontynencie.

Drodzy Przyjaciele,

w imieniu ruchu „Błękitna Polska” zapraszam do wspólnego, polsko-rosyjskiego zredagowania odezwy skierowanej do naszych obu narodów. Będzie to akt nie mający precedensu we wzajemnych stosunkach, bo zbudowany na gruncie oddolnych przeświadczeń oraz żywotnych interesów politycznych i cywilizacyjnych.

Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rozum polityczny wymaga od nas przezwyciężenia animozji!”

  1. „… Kształt stosunków polsko-rosyjskich ma pierwszorzędne znaczenie nie tylko dla obu krajów, ale i dla układu sił w całej Europie. Doskonale rozumieją to ci, którzy podporządkowują nasz kontynent koalicji interesów niemieckich i syjonistycznych. Przymierzu temu służy już cała polityczna elita naszego kraju, zarówno ta aktualnie rządząca, jak i ta będąca w pozornej opozycji. …” – święte słowa! „… Polski katolicyzm …” – czyli kto lub co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *