Rząd nie wyklucza podatku na odbudowę kraju

Rzecznik rządu Japonii Yukio Edano oświadczył w piątek, że władze nie wykluczają wprowadzenia specjalnego podatku, z którego sfinansowana byłaby odbudowa zniszczonych przez trzęsienie ziemi i tsunami terenów na północnym wschodzie kraju.

"Jestem pewien, że istnieje zrozumienie, iż potrzebujemy olbrzymich ilości pieniędzy na odbudowę – powiedział Edano na konferencji prasowej. – Rząd musi rozpatrzyć zakres tych spraw, ale kwestia ta będzie najpierw omawiana przez radę odbudowy".

Rada zebrała się po raz pierwszy w czwartek. Podczas obrad jej przewodniczący Makoto Iokibe, szef narodowej akademii obrony, zaproponował wprowadzenie nowego podatku na odbudowę regionów zniszczonych przez kataklizm z 11 marca. Według Edano pierwsze propozycje zostaną przedstawione do końca czerwca, jednak rzecznik nie chciał komentować, czy taki podatek jest potrzebny.

Tymczasem w czwartek Departament Stanu USA odwołał swoje zalecenie dla rodzin amerykańskich dyplomatów w Tokio, by opuściły Japonię, oceniając, że opanowywanie sytuacji w uszkodzonej w wyniku wstrząsów i tsunami elektrowni atomowej Fukushima I przebiega sprawnie.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/331392,rzad-nie-wyklucza-podatku-na-odbudowe-kraju.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *