Rzecznik Praw Obywatelski ma przyjrzeć się lewackim stronom

Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz z urzędu zajmie się opisami aktów przemocy i nawoływaniem do zachowań agresywnych na stronach internetowych polskiej Antify – podało biuro RPO. Rzecznik podjęła sprawę „w związku z doniesieniami mediów”.

„Rzeczpospolita” opisała treści z forum działaczy polskiej Antify. Zdaniem gazety „anarchiści i lewacy szczycą się brutalnymi napadami i pobiciami osób posądzanych o prawicowe sympatie; wymieniają się informacjami o manifestacjach, które zamierzają rozbić i sposobach prowadzenia bójek z policją”. Według „Rz” antyfaszyści „z dumą opisują na forum m.in. napaść na kobietę, którą pobili, bo miała krótko ostrzyżone włosy i lotniczą kurtkę typu flayers”. Według niej na forum opisano też pobicie trzech mężczyzn, bo „wyglądali jak narodowcy”. Forum na stronie internetowej polskiej Antify jest dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, których jest 161.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10729493,Rzecznik_Prawo_Obywatelskich_zajmie_sie_stronami_internetowymi.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rzecznik Praw Obywatelski ma przyjrzeć się lewackim stronom”

  1. Wszystko to ładnie i pięknie – ale nie takie jest zadanie rpo! Rzecznik ma bronic obywatela w starciu z władza i instytucjami panstwowymi a nie zajmować się wybrykami prywatnych osób i marginalnych organizacji. od tego jest policja.

  2. Zgadza się – to zadanie MSWiA. Kiedyś „nasza” bezpieka utworzyła raport o tzw. skrajnej prawicy, do którego „załapał sie” portal konserwatyzm.pl. Czy powstanie taki raport nt. lewaków? Jakie zagrożenia bedą tam opisane? Kto „zalapie sie” jako lewak? Jaki bedzie ranking lewactwa w hipotetycznym raporcie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *