„Rzeczpospolita” zdemaskowała konserwatyzm.pl

W „Rzeczpospolitej” Filip Memches napisał m.in.:

Taka z kolei wizja Rosji odpowiada publicystom serwisu Konserwatyzm.pl. Zachwycają się oni krajem, w którym postulaty ruchów feministycznych i gejowskich trafiają w próżnię, i upatrują w nim chrześcijańskiego sojusznika dla Polski w globalnych wojnach kulturowych. Tyle że to również przykład upolityczniania religii.

Wojny kulturowe nakładają się na starcia realnych interesów różnych państw. Jeśli chodzi o Polskę i Rosję, interesy te bywają sprzeczne. Cerkiew może więc i jest sprzymierzeńcem konserwatystów. Są to jednak konserwatyści rosyjscy, ale już nie polscy. Wspólna płaszczyzna Kościoła i Cerkwi nie jest sojuszem międzypaństwowym.

za: http://www.rp.pl/artykul/9157,924984-Komu-przeszkadza-wizyta-Cyryla-.html?p=2

Komentarz:

Jutro PiS pewnie wyda oświadczenie, że Cyryl uczestniczył w zaplanowaniu mordu na Lechu Kaczyńskim; Winnicki napisze list otwarty do abp. Michalika że dowodem zaprzedania rządu Rosji jest zgoda na bezczelną wizytę Cyryla w Polsce, co cofa nas do czasów Układu Warszawskiego, Polsce nadaje status PRL, a z PO robi nową wersję PZPR; UPR zrobi pikietę że Cyryl jest socjalistą bo przed 1992 rokiem mieszkał w ZSRS; PCh24 napisze za to piórem niezawodnego „krzyżowca Marcina” na swoich stronach że Cyryl przyleciał w „budionnowce” i wymachiwał na lotnisku czerwoną flagą z sierpem i młotem, więc dymy które urządzą „solidarni” i kibolstwo będą w pełni uzasadnione.

RL

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Rzeczpospolita” zdemaskowała konserwatyzm.pl”

  1. ” postulaty ruchów feministycznych i gejowskich ” – Co to takiego? To jakies nowe kryterium prawowiernosci katolickiej?

  2. Memches jest niezwykle cennym osobnikiem ponad prostackimi podziałami. Może czasem się niebezpiecznie przechyla w jakąś stronę, ale któż nas niekiedy tego nie czyni?

  3. Ojoj, w mainstreamowej gazecie o portalu napisali, zresztą rzeczowo, i już ktoś (RL =Romuald Lasecki? Kiedy powrót A, Danka?) napuszył się z tego powodu (mieszanka dumy i pogardy zapewne), czemu musiał dać upust w formie niby-śmiesznego komentarza, z którego można by wywnioskować, że portal tworzą narwańcy upatrujący wszędzie wroga, który może przybrać różną postać, która to jednak z definicji nie może mieć nic wspólnego z Rosją. Tak z boku wygląda to cokolwiek niepoważnie.

  4. W komentarzu jest jeden bubel. R. Winnicki pochwalił inicjatywę ab. Michalika i Cyryla. Tak więc autor komentarza zanim coś zacznie pisać nich lepiej sprawdzi… bo się kompromituje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *