Serbski minister ostrzega

Po tym jak wicepremier Serbii Ivica Dacic stwierdził, że „nie może wykluczyć wojny” w Kosowie, sytuacja w regionie staje się coraz bardziej napięta. – Hashim Thaci (premier Kosowa – przyp. red.) musi wiedzieć, że ataki na Serbów w kosowskiej Mitrowicy są tym samym, co atak na Belgrad. Serbia nie może i nie będzie spokojnie na to patrzeć – stwierdził Dacic. W rozmowie z serwisem pressonline.rs przyznał też, że Serbowie „już kilka razy tracili i odzyskiwali Kosowo”.

Swoje ostre słowa minister spraw wewnętrznych tłumaczył potrzebą „równowagi strachu obezpieczeństwo w regionie”. Przypomniał, że to właśnie dzięki takiemu zabiegowi nigdy nie doszło do wojny między ZSRR i Stanami Zjednoczonymi. – Zdecydowane odrzucenie wojny byłoby złą wiadomością dla Thaciego, bo zakłóciłoby tę równowagę – stwierdził lider Socjalistycznej Partii Serbii (SPS).

Wicepremier w wywiadzie odniósł się również do kwestii przystąpienia Serbii do Unii Europejskiej. – Nie można powiedzieć, że Serbia nie poradzi sobie bez Unii Europejskiej. Poradzi sobie, ale chce się zaangażować w tę inicjatywę – wyjaśnił. Pytany o sprawę warunków, jakie UE stawia w sprawie stosunków z Kosowem, Dacic stwierdził, że ta sprawa „nigdy nie była warunkiem integracji europejskiej”. – W żadnym z dokumentów, które widziałem, nie było mowy o sprawie Kosowa – wyjaśnił.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/serbski-minister-ostrzega-nie-mozemy-wykluczyc-woj,1,4932486,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *