Skreśleni członkowie PiS walczą o powrót do partii

Czworo radnych Kielc odwołało się we wtorek do Komitetu Politycznego PiS od decyzji o skreśleniu ich z listy członków ugrupowania. Pełnomocnik okręgowy partii poseł Krzysztof Lipiec ukarał ich w ten sposób za głosowanie na sesji Rady Miasta wbrew jego zarządzeniu.

Skreśleni z listy członków PiS radni – Dariusz Kozak, Mariusz Goraj, Jarosław Karyś i Renata Wicha – nie zgadzając się z postanowieniem pełnomocnika, który pełni tę funkcję od 1 grudnia tego roku, przesłali Komitetowi Politycznemu partii swoje uzasadnienie stanowiska zajętego na sesji. Żaden nie ujawnił treści pisma. Odwołania zostały napisane indywidualnie, ale argumentacja jest w podobnym tonie - powiedział PAP Dariusz Kozak.

15 grudnia, podczas nadzwyczajnej sesji rady Kielc, głosami 13 radnych PO, PiS i PSL odrzucono po raz czwarty projekt uchwały, w którym prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapisał podwyżkę podatków o ok. 8 proc za grunty i budynki dla przedsiębiorców; stawki za pozostałe grunty, domy i mieszkania byłyby większe o ok. 3 proc. Według władz Kielc budżet miasta miał zyskać dzięki podwyżkom ok. 5 mln zł, potrzebne na wydatki bieżące. Propozycje ratusza poparli radni reprezentujący prezydenckie Porozumienie Samorządowe i SLD.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372805,radni-odwolali-sie-od-skreslenia-ich-z-list-czlonkow-pis.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *