Ślązacy przygotowują się do „Godziny Ś”

Po 24. godzinach od uruchomienia strony internetowej jestemslazakiem.pl, zarejestrowało się 1085 osób, które chcą pomóc w zbieraniu podpisów pod projektem nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.

Przygotowania do Godziny Ś, czyli do momentu rejestracji komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej, rozpoczęły się w poniedziałek, 13 stycznia. Tak wielki projekt, jakim jest zebranie minimum 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy wymaga dokładnego zaplanowania.

– Dla wszystkich wolontariuszy, którzy włączą się w naszą akcję przewidzieliśmy spotkania, szkolenia oraz odpowiednie materiały – mówi Jacek Tomaszewski, koordynator projektu. W środę o godzinie 12:00 zarejestrowanych osób było już 1500.

Oprócz spotkań dla wolontariuszy dodatkowo planowany jest także szereg wydarzeń związanych z popularyzacją samej idei w ramach spotkań dyskusyjnych, wystaw i innych tego typu eventów.

Trwają również rozmowy z ambasadorami projektu. Do tej pory zostali nimi senator Kazimierz Kutz, posłowie Marek Plura i Piotr Chmielowski oraz ludzie kultury: raperzy związani ze Śląska – Bu i Skorup. Kolejne nazwiska zostaną ujawnione już wkrótce.

Więcej informacji udzieli koordynator projektu:
Jacek Tomaszewski

kontakt@jestemslazakiem.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *