Śmierć Wassermanna bez związku z wybuchem

Biegli wykluczyli, aby śmierć posła Prawa i Sprawiedliwości Zbigniewa Wassermanna miała związek z działaniem materiałów pirotechnicznych. Oświadczenie jest zaprzeczeniem informacji, które pojawiły się ostatnio w mediach, jakoby na ciele Wassermanna znaleziono ślady materiałów wybuchowych. Jego córka, Małgorzata Wassermann powiedziała, że Rosjanie dopuścili się poświadczenia nieprawdy, o czym świadczy dokumentacja z dokonanych przez nich sekcji zwłok i oględzin.

Doniesieniom mediów o śladach wybuchu przeczą badania ekspertów – podkreśla rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Zbigniew Rzepa. 

Płk Rzepa dodał, że ustalenia polskich specjalistów korelują z wnioskami lekarza rosyjskiego, przeprowadzającego sekcję zwłok posła Zbigniewa Wassermanna w kwietniu zeszłego roku w Moskwie. 

Zbigniew Rzepa zaprzeczył też wcześniejszym doniesieniom mediów na temat tożsamości ciała zmarłego. Podkreślił, że od początku śledztwa nie było wątpliwości w tej sprawie. Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej dodał, że podstawą do przeprowadzenia ekshumacji nie były wątpliwości w tej kwestii.  

http://tvp.info/informacje/polska/smierc-wassermanna-bez-zwiazku-z-wybuchem/5986899 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *