Stanowisko redakcji konserwatyzm.pl w sprawie aresztowania gen. R. Mladicia

Jak informują media serbski bohater narodowy gen. Ratko Mladić został przewieziony do Rotterdamu skąd ma trafić "do centrum zatrzymań międzynarodowego trybunału ds. zbrodni w b. Jugosławii pod Hagą".

Jako zwolennicy suwerenności państwowej, w klasycznym "bodinowskim" sensie rozumienia tego pojęcia, sprzeciwiamy się wszelkim samozwańczym "prawo-człowieczym trybunałom". Jak powszechnie wiadomo Bałkany to obszar szczególnie doświadczony przez wojny, w czasie których każda ze stron "ma coś na sumieniu".  Jako konserwatyści uważamy, że jedynie suwerenne państwo serbskie z własnej woli, a nie przymuszane do tego przez szemrane międzynarodowe organizacje pokroju Unii Europejskiej, ma prawo do osądzenia gen. Ratko Mladicia. Wszelkie inne "trybunały" mają jedynie charakter uzurpatorski.

Pozostaje mieć nadzieję, że gen. Ratko Mladiciowi zostanie zapewniona należyta ochrona i nie popełni "samobójstwa" tak jak Slobodan Milošević.

Chwała Generałowi, Chwała Wielkiej Serbii!!!

Redakcja portalu www.konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Stanowisko redakcji konserwatyzm.pl w sprawie aresztowania gen. R. Mladicia”

 1. Był Katechonem Wielkiej Serbii, tym, który podtrzymywał (qui tenet nunc) Bałkany przed popadnięciem w islamskie ręce, czyli łapska Antychrychrysta. Chwała Generałowi i chwała Wielkiej Serbii !!!

 2. Wielkie brawa dla redakcji konserwatyzm.pl. O ile wielokrotnie nie zgadzam się z poglądami tutaj reprezentowanymi, a pojęcie katechona nieomal mi po tutejszych artykułach obrzydło, to jednak nie pozostaje mi w tym momencie nic innego, jak całym sercem poprzeć stanowisko tego portalu i krzyknąć razem z jego redaktorami: CHWAŁA WIELKIEJ SERBII !!!

 3. A ja mam nadzieję, że ta gnida będzie wisieć. I nie obchodzi mnie, kto go powiesi. Nazywanie ludobójcy „bohaterem narodowym” jest nieporozumieniem i głupotą. Nie pojmuję, po jaką cholerę w ogóle jest to oświadczenie ? Chyba tylko po to, żeby zaznaczyć swoją kontrowersyjność ? A już kto wymyślił, że ma go sądzić „suwerenne państwo serbskie”???? W końcu popełnił zbrodnie na terenie „suwerennego państwa bośniackiego” i przeciwko jego obywatelom. Moim zdaniem to oświadczenie w sposób znaczący przekracza granice śmieszności i zdrowego rozsądku.

 4. P.S. Widze ciekawą prawidłowość – im większy drań, głupszy dyktator i okrutniejszy morderca, tym łatwiej dostaje miano „katechona”. Kiedy czas na Kim Dzong Ila ?

 5. P.S. Widze ciekawą prawidłowość – im większy drań, głupszy dyktator i okrutniejszy morderca, tym łatwiej dostaje miano „katechona”. Kiedy czas na Kim Dzong Ila ?

 6. „Jako konserwatyści uważamy, że jedynie suwerenne państwo serbskie z własnej woli”. A co to ma wspólnego z konserwatyzmem? Nikną standardy uniwersalne? Prawa naturalne? Zasady chrześcijańskie? Czyżby Pan Wielomski przeszedł na stanowisko heglowskie absolutyzujące wolę państwa? W imię państwa można grabić i mordować? I tylko państwo w imię którego dokonujemy zbrodni może nas osądzić? Stalina może sądzić tylko trybunał ZSRR? A Hansa Franka jedynie III Rzesza? Fajne zabezpieczenie.

 7. W obecnej sytuacji mamy jedynie wypaczony uniwersalizm – antyuniwersalizm w wersji demokratyczno-prawoczłowieczej, więc oświadczenie i komentarz jak najbardziej na miejscu. Bardzo dobrze,że w końcu pojawiło się to oświadczenie. Przy okazji – jak niektórzy Panowie potrafią pokonać tą ogromną przepaść między Mladiciem a ZSRR czy III Rzeszą i tak razem ich zestawiać? Jest to dla mnie bardzo intrygujący proces myślowy. Panie Dalecki – dla Pana wielkie gratulacje ze pracę dla Nowej Prawicy,ale tu niestety nie potrafię zrozumieć Pańskich nader ekspresyjnych wypowiedzi.

 8. Z niecierpliwością wyczekuję kolejnych „katechonów”. jako źródło proponuję Izrael. Poza tym widzę, że redakcja wie na temat winy generała wiele więcej niż by się wydawało, dziennikarskie śledztwo? Wolę poczekać na proces i na dowody nie ryzykując wcześniej autokompromitacji.

 9. Po pierwsze Wielka Serbia nigdy nie kryła chęci przejęcia znacznej cześci terytorium Chorwacji (Vukovar, Krajina, Południowa Dalmacja). To co, popieracie schizmatyków przeciw braciom katolikom? Po wtóre rozumiejąc część serbskich argumentów w sporze o Bośnie, robienie bohaterem ludobójcy to po prostu przegięcie. Gdyby nie Srebrenica – sam bym sie pod tym apelem podpisał i pod działaniami serbskich wojsk i bojówek. Gdyby nie Srebrenica i pomniejsze akty ludobójstwa. Po prostu walczono metodami niegodnymi chrześcijan i nic tu nie zmienia, że „wszyscy tak robili”. Operacja Olucja w Krajinie, za którą został niesłusznie skazany gen. Gotovina, jakoś została przeprowadzona bez chowania ludzi w dołach – pomijając pojedyńcze wybryki.

 10. Od razu widać, że nie jest to stanowisko tzw. „redakcji”, lecz jedynie Wielomskiego-„katechona” czy raczej miernego „katechety”:) Ciekawe, jak teraz skomentuje rewelacje księdza Natanka z Makowa Podhalańskiego, bo-moim zdaniem-jest to totalny „odlot” i to jeszcze lepszy niż ma obecnie Wielomski!

 11. O nie! Teraz się zacznie, wymiana tekstów, komentarzy, przypominanie historii…. znowu kolejny katechon – który jest osobą odpowiedzialną za rzezie wcześniej był Kadafi, który szafuje porównaniami do krucjat i jest wrogi zachodowi jako typowi kultury jak i zachodowi jako zachodowi jest tyle innych ciekawych tematów w których warto by było „zająć stanowisko” a nie PiS, przygody Libickiego i tzw. „katechoni” (Jaruzel, Kadafi ….).

 12. Chwalicie prawosławnego fanatyka, wroga katolickiej Chorwacji, schizmatyka i bandziora, który mordował cywili ?? Ładnych tu mamy „katolików”.

 13. @Martius: A Chorwaci ucinający uszy i gwałcący kobiety to katolicy? Wciąganie w ten konflikt Kościoła i zasłanianie się katolicyzmem jest kompletnie bezcelowe. To był konflikt na niwie narodowej, a nie religijnej (Chorwaci z Serbami) choć oczywiście próbowano wciągać (niestety skutecznie) religie do niego.

 14. @Tomasz Dalecki Panie Tomaszu! Nadzieję na to, że „ta gnida będzie wisieć” to może Pan mieć, ale ja z kolei mam nadzieję, że nie uważa się Pan za organ serbskiego wymiaru sprawiedliwości. Jest zdecydowanie Pańską sprawą, kogo Pan uważa za gnidę, ale na pewno wymierzanie sprawiedliwości na terytorium Serbii do Pana kompetencji nie należy. Natomiast dla zasady praworządności jak najbardziej nie jest obojętne kto kogo powiesi. Na pewno nie chciałbym żyć w państwie, w którym Pan może wieszać kogo Pan zechce, a ja mogę wieszać kogo ja zechcę. Pisze Pan, że nazywanie ludobójcy bohaterem narodowym jest nieporozumieniem i głupotą. To ja się Pana pytam: 1 – kto orzekł, że generał Ratko Mladić jest właśnie ludobójcą? i 2 – kto może takie orzeczenie w stosunku do generała Mladićia wydać? Poczynania generała Mladićia w Srebrenicy z całą pewnością wymagają osądzenia. Problem natomiast polega na tym KTO jest upoważnionym by te poczynania osądzić.

 15. Od kiedy dyskutowana jest tu sprawa Chorwacji? Myślałem,że aktualnie poruszona była kwestia domniemanych mordów boszniaków i wydawania swojego dowódcy w obce ręce aby przypodobać się przewspaniałej UE?

 16. Chorwaci nie mordowali cywili na rozkaz generałów, oni walczyli o wielką i katolicką Chorwację. Serbowie natomiast mordowali cywili na rozkaz gen. R. Mladicia, wbrew zasadom etosu i honoru żołnierza. Niepokoi mnie tylko to, że Serbowie robią to dla UE i zgniłego zachodu, który jednak bezprawnie bombardował Serbię w 1999r., a nie dla prawdziwej sprawiedliwosci Bożej.

 17. @Student – zawsze można udawać, że nie widzi się różnicy między np. wiadrem i antylopą i pisać pierdoły….

 18. @Dalecki – Zawsze też można rozwodzić się nad różnicami pomiędzy kartoflem a ziemniakiem.

 19. @Martius. Pisze Pan: „Serbowie robią to dla UE i zgniłego zachodu, który jednak bezprawnie bombardował Serbię w 1999r., a nie dla prawdziwej sprawiedliwości Bożej”. I tu gdzieś tkwi sedno problemu. Skoro zachód bezprawnie bombardował Serbię, to kto ten zachód pociągnie do odpowiedzialności za to bezprawie? Czy przypadkiem ten sam zachód nie próbuje tym razem bezprawnie sądzić? Gdzie są granice jurysdykcji poszczególnych państw? W tym: gdzie jest granica jurysdykcji Polski?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *