Stanowisko redakcji konserwatyzm.pl ws. wypowiedzi Jana Pospieszalskiego

Jan Pospieszalski w wywiadzie dla fronda.pl określił podpisanie przesłania i wizytę Patriarchy Cyryla I jako „Bizantyjski spektakl na chwałę Putina”. Dał tym samym dowód, jaki jest rzeczywisty stosunek do Kościoła skrajnie emocjonalnego nurtu „prawdziwych patriotów”. Słowa te obrażają Arcybiskupa Józefa Michalika, reprezentującego stronę polską. Twierdzenie, że Arcybiskup działa „na chwałę Putina” jest niegodziwością i wpisuje się w ciąg wypowiedzi, jakie ostatnio padały z ust Janusza Palikota.

Redakcja konserwatyzm.pl wyraża nadzieję, że zostanie to dostrzeżone przez Polaków, którzy wyciągną z tego stosowne wnioski.  

Redakcja portalu www.konserwatyzm.pl

Arkadiusz Meller

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Stanowisko redakcji konserwatyzm.pl ws. wypowiedzi Jana Pospieszalskiego”

  1. Taki sam alarm, jak w przypadku Gwiazdowskiego, który rzekomo zapisał się do sekty, co polegało udzieleni dwuakapitowego wywiadu Gazecie Polskiej. Jak Pospieszalski zrobi grilla, to będzie protest przeciwko podpalaniu Polski ;). Sprawa wizyty nie jest kwestią teologiczną, a konserwatyzm.pl sam wyrażał dezaprobatę wobec spotkań międzywyznaniowych, gdzie krytyka była formułowana bardziej wprost i pod adresem wyższych hierarchów.

  2. @Alek N.M.P. zapowiedziala mozliwosc nawrocenia Rosji pod pewnymi warunkami.Dlaczego Polska nie mialaby w tym miec jakiegos udzialu?To nie jest wykluczone.Samo spotkanie zas nie jest dialogiem interreligijnym tylko spotkaniem hierarchow dwoch narodow.Gdyby tu byl jakis element ekumenizmu à la Vaticanum II, nie popieraloby sie tego.

  3. @ Antoine Ratnik – We mnie to spotkanie wywołuje mieszane odczucia, ale tu jest rzecz o red. Pospieszalskim. Z powyższego ogłoszenia można odnieść wrażenie, że zaraz będzie tworzony Ruch Odparcia Pospieszalskiego, więc wszedłem na Frondę, żeby przeczytać ten wielce gorszący tekst i nie znalazłem w nim kapiszona 😉 Katolik może mieć swoją ocenę takich zdarzeń jak rzeczone spotkanie. Mam wrażenie, że tu istnieje głód czarownic 😉

  4. @Alek| Nie no, z porównaniem z Gwiazdowskim to Pan nieco przesadził ;-). Fakt, Pospieszalski nie czyni jakichś ostrych ataków wobec hierarchów, jednak zniesmacza nieco szufladkowanie tego wszystkiego jako „bizantyjskiego spektaklu” bo według logicznego rozumowania wszyscy uczestnicy całego wydarzenia to aktorzy tego spektaklu odgrywający scenariusz napisany przez geniusza zła z Kremla.

  5. @Antoine Ratnik Z tym nawróceniem Rosji to Pan trochę pojechał. Rosja nie jest krajem wymagającym nawrócenia, raczej wymaga odbudowy nadwątlonej wiary a Kościoły nasze zjednoczenia. Ich chrzest jest ważny.

  6. Oczywiście, że powinniśmy się modlić o powrót prawosławnych do jedności katolickiej. Na miejscu będzie przykład „Zgromadzenia Przemienienia Pańskiego (Merigny, Francja) jest na wpół kontemplacyjną wspólnotą posiadającą specyficzny cel i apostolat polegający na modlitwie o powrót prawosławnych do jedności katolickiej. W ramach pracy apostolskiej głoszą rekolekcje i obsługują wiele tradycyjnych kaplic.” ( cytat za http://www.piusx.org.pl/fsspx/zakony ) , więcej informacji na http://www.sspxasia.com/Documents/Society_of_Saint_Pius_X/Vocations/Mens-Communities/Chap-7-Society-of-the-Transfiguration.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *