Światowe media o śmierci Leppera

Rosyjska prasa opisuje komentarze polskich mediów w sprawie samobójstwa Leppera. – Niektórzy obserwatorzy wskazują, że śmierć polityka mogła być nieprzypadkowa i możliwe, że była związana z nadchodzącymi wyborami, które dzień wcześniej (przed śmiercią Leppera) prezydent Polski wyznaczył na 9 października – zaznaczyła gazeta „Wiedomosti”. Francuski dziennik „Le Monde” przypomina, że Lepper zanim został wicepremierem był „prawdziwym ludowym trybunem”.

– Andrzej Lepper często był określany w Polsce jako polityk prorosyjski. Był zaciekłym przeciwnikiem rozmieszczenia w Polsce amerykańskiej tarczy antyrakietowej – podkreśliła „Rossijskaja Gazieta”.

– Był politykiem o umiarkowanych poglądach socjalistycznych – stwierdziła „Komsomolskaja Prawda w Ukrainie”.

Gazety donoszą także o dyskusji na temat Leppera, która toczy się w internecie. – Wielu użytkowników internetu ma wątpliwości, że Lepper mógł dokonać samobójstwa – czytamy.

Z kolei francuski dziennik „Le Monde” donosząc o samobójstwie „populistycznego lidera”, przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, przypomina, że zanim został wicepremierem i ministrem rolnictwa, był „prawdziwym ludowym trybunem”.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/swiatowe-media-smierc-leppera-mogla-byc-nieprzypad,1,4814800,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *