Syria: Skutkiem upadku Assada będzie exodus chrześcijan

Anonimowy biskup syryjski w rozmowie z ACN News (Aid to the Church in Need) ostrzegł, że chrześcijan w tym kraju może spotkać ten sam przykry los, który stał się udziałem chrześcijan w Iraku.

Biskup, który ze względów bezpieczeństwa pragnie zachować anonimowość, stwierdził, że jako chrześcijański przywódca obawia się masowego exodusu syryjskich chrześcijan, tak jak miało to miejsce w Iraku w 2003 roku, po upadku reżimu Saddama Husseina. W jego przekonaniu do takich masowych ucieczek może dojść po upadku rządu Assada.

Preludium do tego jakie mogłyby być skutki przejęcia władzy przez rebeliantów miało miejsce w zajętym przez nich Homs. Z miasta tego, po wkroczeniu rebeliantów, uciekło 80 procent chrześcijańskiej ludności. Większość z nich uczyniła to gdyż wraz z wkroczeniem rebeliantów na miasto padł cień prześladowań religijnych.

Biskup poruszył też temat możliwej interwencji zagranicznej w Syrii. W jego przekonaniu decyzja o takim charakterze miałaby fatalne skutki. “Nie akceptujemy zagranicznej interwencji. Akcja tego rodzaju jest sprzeczna z wszelkimi zasadami prawa międzynarodowego. Jesteśmy w stanie [sami] się zorganizować i dalej żyć” powiedział biskup.

Za: ACN News
www.xportal.pl

aw

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Syria: Skutkiem upadku Assada będzie exodus chrześcijan”

  1. Upada zmitologizowana legenda syryjskich,muzułmańskich ,,demokratów”???No cóż oby jego Ekscelencja jednak się mylił….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *