Szlęzak: Głupota przeplatana chamstwem

Głupota przeplatana chamstwem osiąga w naszym życiu politycznym kolejne szczyty. Nieszczęśliwi z powodu przegranej pani Le Pen rzucili się na żonę zwycięskiego kandydata i już wkrótce pierwszą damę Francji, że stara, że uwiodła małolata i jeszcze więcej, i jeszcze bardziej w chamski sposób. W odpowiedzi szczęśliwi ze zwycięstwa pana Macrona rzucili się na panie z PiS-u pokazując, że to paskudne babsztyle. Jeżeli ma to być skuteczna metoda walki politycznej, to te szczyty chamstwa są jednocześnie dnem moralnym i intelektualnym. Smutne, że taki sposób uprawiania polityki jest dość powszechnie akceptowany lub co najwyżej przyjmowany obojętnie.

Czy to pokazuje stopień upadku kultury politycznej? Czy to pytanie retoryczne? Niestety tak, ponieważ to chamstwo przeplata się z głupotą. Oto czołowi politycy Platformy Obywatelskiej w pogoni za elektoratem licytują się z rządem PiS-u w obietnicach spełnienia nawet najgłupszych oczekiwań tegoż elektoratu. Zaprzeczają niemal wszystkiemu, co do tej pory deklarowali. Nawet w sprawie przyjmowania uchodźców zmienili diametralnie stanowisko. Można zapytać czy już kompletnie zwariowali? Absolutnie nie. Mamy demokrację sondażową i pan Schetyna z koleżankami i kolegami mają takie poglądy jak sondażowa większość danego dnia. Okazuje się, że w gruncie rzeczy nie różnią się od polityków PiS-u.

Podsumowaniem tego jest „występ” profesora prawa i jednocześnie sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który na konferencji naukowej na uniwersytecie oxfordzkim naopowiadał takich idiotyzmów i to w wyjątkowo prostackim stylu, że aż trudno w to uwierzyć. To po niesławnym panu Berczyńskim kolejny „intelektualny gigant” z nominacji PiS-u. I co? i nic! Chamstwo i głupota tryumfują. A co Polacy? A Polacy według zasady, którą już kilkakrotnie przytaczałem, że kto w polityce liczył na głupotę Polaków nigdy się nie zawiódł. Pora wyjechać w Bieszczady. Zaraz wyjeżdżam na kilka dni dlatego tekst wcześniej niż zwykle.

A Państwo choć raz zawiedliście się na głupocie naszych rodaków?

Andrzej Szlęzak

za: facebook

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

1 thoughts on “Szlęzak: Głupota przeplatana chamstwem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *