Tablica ze Smoleńska na Jasnej Górze?

Przedstawiciele Stowarzyszenia Katyń 2010 w najbliższy piątek odbiorą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych tablicę upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej, którą Rosjanie usunęli tuż przed obchodami rocznicy tragedii. Chcą, by wydarzenie miało uroczysty charakter, i planują pojawić się w resorcie w szerszym gronie. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie umieszczona tablica. Pod rozwagę branych jest 4-5 lokalizacji, w tym także jasnogórskie sanktuarium.

(…)

Stowarzyszenie przekaże ją "do sanktuarium". Pytany, jakie miejsce ma na myśli, dodał dyplomatycznie, że jest za tym, aby "tablica znalazła się w najważniejszym polskim sanktuarium i wydaje mi się, że tak się stanie".

Temat tablicy ze smoleńskiego obelisku był poruszany na Jasnej Górze już w kwietniu, kiedy ujawniono informację o przekazaniu do Polski tablicy przez Rosjan. Na Jasnej Górze z inicjatywy śp. ks. prałata Zdzisława Peszkowskiego, by ocalić pamięć o Golgocie Wschodu w zabytkowym bastionie św. Barbary powstaje Kaplica Martyrologii Narodu Polskiego. Ma ona pełnić funkcję narodowego sanktuarium Golgoty Wschodu, w którym upamiętnione zostaną wszystkie osoby, które w imię Ojczyzny złożyły ofiarę życia i cierpienia. Właśnie tam umieszczona miałaby zostać tablica ze Smoleńska.


Nasz Dziennik

Komentarz: Ciekawe co ma wspólnego tablica upamiętniająca wypadek lotniczy z martyrologią Polaków w czasie II wojny św.? Nie przypominam sobie aby 10 IV kogokolwiek zamordowano, zadręczono, choćby nawet i uderzono. Sekciarze, bądźcie konsekwentni, kto w końcu "zabił" Lecha Kaczyńskiego: Donald Tusk czy NKWD? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Tablica ze Smoleńska na Jasnej Górze?”

  1. Nowy trop, nowe swiatło z Torunia (jak swiatło z Brooklynu u świadków jehowy) : istnieje bardzo groźna, choć nieliczna grupa osób sprzyjajacych rosyjskim agentom : to lefebryści! Plują na wielkiego papieza Polaka, a o katastrofie smoleńskiej nic nie mówią, fałszywcy! To są rewelacje z mojej dzisiejszej rozmowy z wyznawcą RM (ale juz nie JarKacz’a).

  2. W dość podobnym tonie wypowiadał się kiedyś arcybiskup Gocłowski na pewnym spotkaniu gdzie tematem przewodnim było pytanie czy „msza po łacinie powinna powrócić?”(w tamtych okolicznościach pytanie w pełni retoryczne). Tam padło też z ust Jego Ekscelencji „To znaczy są tacy jedni – lefebryści. Byli w Sopocie, teraz mają kościół w Gdyni. Będę pierwszym,który razem z nimi będzie odprawiał mszę od razu po tym jak zostanie zdjęta ekskomunika. Ale nie martwcie się – to nie jest Polski wymysł. TO (coś obcego?) przyszło do nas z Zachodu” – ta wypowiedź mniej więcej tak wyglądała. To jeden z niewielu przypadków gdy Gocłowski skrytykował cokolwiek z Zachodu. Najbardziej rozbawił mnie ten nacisk w wypowiedzi – To NIE JEST POLSKI WYMYSŁ. Przez chwilę JE brzmiał jak czystej krwi nacjonalista-szowinista. Żeby było zabawniej w kilka dni po tej wypowiedzi Ojciec Święty rzeczywiście sprawił,że na FSSPX przestały ciążyć (pomijając zasadność) więzy ekskomuniki. Tej zbieżności chyba nigdy nie zapomnę, taki radosny uśmiech u mnie wywołuje. Natomiast krytyka FSSPX zarówno z kręgów RM i tak światłych jak Gocłowski też jest dla nich pewną rzeczą symptomatyczną – tylko,że jedni twierdzą,że to jaczejka a drudzy że zachodni OBCY Polsce element.

  3. No cóż, sekta toruńska jest też jaczejka, tyle ze sluzb niemieckich (i to od poczecia). PiS z kolei przewerbował sie, tzn. „panienka zmieniła sponsora”, po tym jak USraelski raczył ją zignorować padła w objecia pruskie. Pewien rodzaj osób musi mieć sponsora (podobno jest to mimo wszystko takze rodzaj prostytutek).

  4. Pisałem juz o technologii dezinformacyjnej stosowanej przez RM, ale i przez PiS – o „kamuflażu przez karykaturę”. Jedni i drudzy „dobieraja się” do spraw waznych, np. aborcja, in vitro, polskie prawa własnosci na Ziemiach Zachodnich, Lasy Państwowe etc. – po czym, sami lub za pomoca swych akolitów, nadaja „sprawie” formę histeryczną, umozliwiajacą/ułatwiajacą zakwalifikowanie jej jako „kolejnej teorii spiskowej”. Po czym odzywaja sie „pudła rezonansowe”, nagłaśniajace „kolejna teorie spiskowa histeryczek z RM” – i sprawa jest utopiona. Nikt „powazny” nie zechce tykać sprawy osmieszonej przez sponsorowanych przez BND „ślachetnych tradycjonalistycznych obrońców”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *