Terlikowski potępia antysemityzm

Antysemityzm jest w obecnej sytuacji geopolitycznej skrajną głupotą. Zagrożeniem dla trwałości cywilizacji zachodniej nie jest bowiem Izrael, który stanowi jego ostatni bastion, ale islam. Obrona Izraela, dobre stosunki z nim, to zatem skuteczny mur stawiany aspiracjom państw muzułmańskich. Nie sposób też nie dostrzegać, że antysemityzm (pomijam tu zupełnie kwestie moralne i religijne, które sprawiają, że jest on dla chrześcijanina nie do przyjęcia) skutecznie wyklucza polityka z przestrzeni sensownej debaty. Tolerowanie go jest zatem najprostszą drogą do wykluczenia politycznego, i to na arenie międzynarodowej. (…) Otóż z perspektywy polskiego patrioty, państwowca, nie sposób nie dostrzegać ogromnego wpływu, jaki na naszą kulturę, nasz sposób myślenia wywarli polscy Żydzi. Bez nich, bez ich wkładu Polska byłaby inna, uboższa, niepełna.


Komentarz: Bez komentarza. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Terlikowski potępia antysemityzm”

  1. Nie ma komentarza redakcji, to będzie mój. 1. Dlaczego mówi tylko o żydach, a nic o semickich Arabach? 2.”państwowca”-kiedyś się mówiło socjalisty 3.w czym gorsi muzułmanie od żydów-rasistów? 4.”[antysemityzm]jest on dla chrześcijanina nie do przyjęcia” – Kolejny, który nie rozumie, że dzisiejsi żydzi to judaizm talmudyczny, inny od biblijnego, wyrosły w opozycji do chrześcijaństwa, traktujący „goja” jak „podludzia”. TO jest nie do przyjęcia. 5.”cywilizacji zachodniej” – za taką „cywilizację” to ja dziękuje. Zgniły zachód i tyle. 6.”nie sposób nie dostrzegać ogromnego wpływu,[który]wywarli polscy Żydzi.”- Nie sposób też nie dostrzegać ogromnego wpływu, jaki wywarli na nasz kraj komuniści. Bez nich Polska by była inna, czyż nie?

  2. Mnie to bardzo nie dziwi. Przecież Fronda puszcza oko do chyba najbardziej filosemickiej partii w Europie ;D.

  3. To są dokładnie identyczne stwierdzenia do tych które wyznaje p. prof. Wolniewicz, którego książka promowana była na tym portalu. Według mnie najważniejsze co do oceny antysemityzmu są słowa papieża. Natomiast pytanie o największe zagorzenie zawsze będzie wywoływało subiektywną ocenę. Dla jednych będą to Żydzi, dla innych muzułmanie, a jeszcze dla innych feministki i geje. Tak czy inaczej trochę mnie zdumiewa ocena antysemityzmu na podstawie płaszczyzny geopolitycznej. Przecież moralność powinna być ponad polityką, a nawet geopolityką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *