Tusk: Polska nie poprze rezolucji godzącej w bezpieczeństwo Izraela

Premier Donald Tusk oświadczył w poniedziałek, że Polska nie zagłosuje za rezolucją, która by godziła bezpośrednio w bezpieczeństwo Izraela. Autonomia Palestyńska zapowiedziała, że na najbliższej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ wystąpi o członkostwo w Organizacji.

Zgoda na to oznaczałaby uznanie niepodległości państwa palestyńskiego.

„Jeśli treść rezolucji do uzgodnienia będzie taka, która nie będzie stanowiła zagrożenia dla Izraela, ale będzie jakoś posuwała sprawę Palestyny do przodu, i wydaje się, że jakiś cień szansy na kompromis jest, to będziemy gotowi za tym zagłosować” – mówił Tusk w poniedziałek w Toruniu, pytany, jak Polska zagłosuje w sprawie Palestyny.

Jak zaznaczył: „Nie mamy poczucia, aby doszło do ustalenia większościowego, jeśli chodzi o światową opinię publiczną, tekstu ewentualnej rezolucji. Długo rozmawialiśmy na ten temat z prezydentem Komorowskim, który będzie reprezentował Polskę w czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz z ministrem Sikorskim”.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/356907,tusk-polska-nie-poprze-rezolucji-godzacej-w-bezpieczenstwo-izraela.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *