USA grożą krwawemu dyktatorowi

Ten tyran od kilku miesięcy morduje ludzi. Nasyła na nich czołgi, snajperów i tajną policję. Miarka się przebrała. Waszyngton przestał grozić mordercy palcem i zapowiada, że „nie jest niezastąpiony”. To może oznaczać wojnę.

Stany Zjednoczone oskarżyły w poniedziałek syryjską armię o barbarzyństwo po kolejnych przypadkach brutalnego tłumienia demonstracji w Syrii. Departament Stanu powtórzył także stanowisko, że syryjski prezydent Baszar el-Asad stracił legitymację do rządzenia. Departament Stanu nawiązał do śmierci 12-letniego Talhata Dalata, który – według organizacji praw człowieka – zmarł w sobotę od postrzału zadanego mu przez policjanta w czasie demonstracji.

„Postępowanie służb bezpieczeństwa, w szczególności jeśli chodzi o przypadki barbarzyńskiego strzelania do ludzi, aresztowania na wielką skalę młodych mężczyzn i chłopców, tortury i inne przypadki naruszania podstawowych praw człowieka, jest karygodne” – głosi komunikat rzeczniczki Departamentu Stanu Victorii Nuland. W oświadczeniu napisano, że prezydent Asad „jest przyczyną braku stabilności w Syrii, a nie kluczem do ustabilizowania sytuacji” i szef państwa „musi zrozumieć, że nie jest niezastąpiony”. Departament Stanu dodał, że osoby „odpowiedzialne za zbrodnie muszą ponieść karę”.

Dziennik.pl

Od Redakcji: Czyżby laureat Pokojowej Nagrody Nobla wybierał się na kolejną wojenkę? /sn/

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/347593,usa-groza-krwawemu-dyktatorowi-bedzie-wojna.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *