USA krytycznie o Kaczyńskim:

„Jarek Kaczyński ma bardzo małe doświadczenie w sprawach polityki międzynarodowej, postanowił jednak podejmować decyzje dotyczące polityki zagranicznej samodzielnie” – tak 17 sierpnia 2006 roku Victor Ashe, ambasador USA w Warszawie pisał do Waszyngtonu o nowym premierze Polski. Depesza ma klauzulę „poufne”. To kolejna depesza ujawniona przez WikiLeaks. Ashe twierdził też, że w odróżnieniu od twardych poglądów, jakie bracia Kaczyńscy reprezentują ws. Polski, to ich polityka zagraniczna jest „chaotyczna”.

Ambasador na początku depeszy streszcza w kilku zdaniach pogląd Kaczyńskiego na politykę zagraniczną: „Nie ma żadnej realnej wizji dotyczącej stosunków międzynarodowych, poza historycznie uwarunkowanym brakiem zaufania do Niemiec i Rosji, jednak instynktownie identyfikuje się z USA, co zapewnia możliwość wpływania na jego poglądy dotyczące strategii i scementowania polskiej polityki zagranicznej z interesami USA”.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/wikileaks-publikacja-tajnych-dokumentow/usa-krytycznie-o-kaczynskim-chaotyczna-polityka,1,4852485,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *