USA: rząd zmienił prawną definicję gwałtu

Onet.pl donosi:

Ministerstwo sprawiedliwości USA ogłosiło, że zmienia obowiązującą od ponad 80 lat prawną definicję gwałtu jako przestępstwa, którego ofiarą padają wyłącznie kobiety.

Nowa definicja określa gwałt jako napaść na tle seksualnym na inną osobę, bez względu na płeć. Oznacza to, że po raz pierwszy tego typu ataki na mężczyzn będą traktowane jak gwałty.

Prokurator generalny USA Eric Holder powiedział, że nowa definicja pozwoli na skuteczniejszą walkę z tym przestępstwem i prowadzenie bardziej kompleksowych statystyk.

(…)

Z danych FBI za 2010 r. wynikało, że w Stanach Zjednoczonych ofiarą gwałtu padła jedna na pięć kobiet i jeden na 72 mężczyzn. Nowy sposób definiowania gwałtu, jak się ocenia, na pewno spowoduje, że statystyki te jeszcze bardziej wzrosną.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-rzad-zmienil-prawna-definicje-gwaltu,1,4991363,wiadomosc.html

Komentarz: Patrzcie Państwo, a sodomici ciągle nam udowadniają, że „geje” to tacy mili i sympatyczni ludzie, zupełnie bez powodu szykanowani przez normalną część społeczeństwa! [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “USA: rząd zmienił prawną definicję gwałtu”

  1. Naturalny krok w stronę walki z dyskryminacją. Do tej pory tak Biedroń nie mógł zostać gwałcicielem, co ograniczało jego prawa… człowieka. 🙂

  2. Boże, jaki ten demoliberalizm to debilizm. Taka oczywista oczywistość dla mnie od urodzenia, musi być u nich przedyskutowana i wymaga nowelizacji. Co za chory system. Wcale w niczym nie są lepsi od stalinowskiej ZSRR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *