USA zaatakują Iran?

W Izraelu, pomimo nakładających się na siebie obchodów żydowskiej Chanuki i Bożego Narodzenia, ani na chwilę nie daje o sobie zapomnieć napięta sytuacja w regionie. Radio wojskowe nadało wywiad ze znanym ekspertem amerykańskim, Matthew Kroenigiem, według którego Stany Zjednoczone powinny zniszczyć instalacje atomowe w Iranie.

Dr Matthew Kroenig do niedawna był doradcą Pentagonu ds. Iranu. Według niego, Izrael mógłby powstrzymać realizację irańskiego programu atomowego jedynie na krótką metę, natomiast zakrojony na szeroką skalę atak amerykański byłby dużo bardziej skuteczny.

Kroenig wyraził tę opinię także w najnowszym wydaniu opiniotwórczego magazynu „Foreign Affairs”. Jego zdaniem, Amerykanom opłacałoby się wystawić na ripostę zbrojną Teheranu, gdyż broń atomowa w rękach tego reżimu miałaby dużo gorsze konsekwencje.

– W takim wypadku należałoby namówić Izrael do powściągliwości. Irański odwet miałby jedynie ograniczony charakter, gdyż Teheranowi zależy przede wszystkim na uchronieniu rewolucji islamskiej – stwierdził Kroenig.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-zaatakuja-iran-trzeba-zniszczyc-instalacje-ato,1,4981903,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *