W Moskwie i Petersburgu policja rozpędziła manifestacje

Policja Moskwie i Petersburgu rozpędziła w sobotę radykalnych chuliganów i przestępców, którzy usiłowali zorganizować tam manifestacje w obronie prawa do zgromadzeń: min dla gejów itp. Kilkadziesiąt osób zostało zatrzymanych. 

W Moskwie stronnicy radykalnych ugrupowań opozycyjnych próbowali się zebrać na placu Triumfalnym, natomiast w Petersburgu – na Newskim Prospekcie przy Gostinym Dworze. Organizatorzy obu akcji nie mieli zgody miejskich władz na ich przeprowadzenie.

W stolicy Rosji na demonstrację przyszło około 200 osób, a w mieście nad Newą – około 100. Uczestnicy obu manifestacji skandowali „Rosja bez Putina!”. W Moskwie policja zatrzymała ponad 20 osób, a w Petersburgu – co najmniej 15.

W sobotę na placu Puszkina demonstrowali sympatycy radykalnego Frontu Lewicy, którego siłę napędową stanowią aktywiści Awangardy Czerwonej Młodzieży (AKM). W tej legalnej akcji wzięło udział około 100 osób. Policja nie interweniowała.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,W-Moskwie-i-Petersburgu-policja-rozpedzila-radykalnych-opozycjonistow,wid,14378259,wiadomosc.html

Komentarz: Policja perfekcyjnie wykonała swoje obowiązki, a mieszkańcy Moskwy mogą odetchnąć z ulgą, jak z ulic zniknęli bandyci zakłócający spokój.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *