W sprawie wizyty Patriarchy Cyryla

Jako Prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, a także jako katolik i konserwatysta, z radością przyjmuję wizytę Patriarchy Cyryla i zapowiedziane porozumienie o współpracy Kościoła katolickiego w Polsce i Cerkwi prawosławnej.

Cywilizacja Wschodu i Zachodu jednakowo jest zagrożona przez fałszywe idee nowożytności, które moglibyśmy zbiorczo określić mianem „ideologii 1789 roku”. Cywilizacja zachodnia zmaga się z nimi i – niestety – przegrywa tę walkę od dłuższego czasu. Cywilizacja chrześcijańskiego wschodu została przez zgniłe zachodnie idee doświadczona szczególnie mocno. W końcu marksizm nie powstał w Rosji, lecz został tu importowany z Zachodu, konkretnie z Niemiec.

Dziś obydwie nasze cywilizacje zmagają się z tym samym wrogiem: bezbożnym liberalizmem i uzurpującą sobie przynależny Bogu kult demokracją, gdzie prawa Boga zastępowane są fetyszem praw człowieka. Obydwie nasze cywilizacje cierpią na masowe mordy nienarodzonych dzieci, szerzącą się obsceniczność, są równo zagrożone przez sekularyzm i irracjonalne roszczenia rozmaitych grup gardzących tradycją i prawami natury.

Dlatego, jako katolika i konserwatystę, cieszy mnie chęć przełamania wielowiekowych niechęci i zawiązania wspólnego strategicznego sojuszu wszystkich chrześcijan przeciwko demoliberalnej wizji świata.

Mam także nadzieję, że rewolucyjne środowiska polityczne w naszym kraju – samookreślające się jako „prawdziwi patrioci” – nie zakłócą wizyty Patriarchy Cyryla w Polsce. Ogół Polaków nie podziela absurdalnych zarzutów stawianych Rosji i jej prawowitym władzom przez te jakobińskie środowiska polityczne.

Prof. Adam Wielomski
Prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “W sprawie wizyty Patriarchy Cyryla”

  1. Media zrobia wszystko, aby te wizyte i jej nastepstwa zbanalizowac.Dla KOR-u i dla PiS-u to jest ogromny cios.

  2. Oświadczenie tym bardziej potrzebne, im więcej komentarzy w części rosyjskich mediów o tym jak obecna wizyta wywołuje negatywne reakcje polskiej prawicy. Słuszny krok ze strony KZM !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *