W sprawie zmuszenia Szkoły Podstawowej nr 27 w Rzeszowie do rezygnacji z organizowania Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

W przyszłorocznych wyborach samorządowych Prawica Podkarpacka zaproponuje mieszkańcom Rzeszowa i innych miejscowości regionu program przekształcenia szkół publicznych w katolickie. Trzeba taką reformę przeprowadzić, jeżeli chcemy zagwarantować wpływ na właściwe wychowanie naszych dzieci.

Kilka dni temu zewnętrzna organizacja przeprowadziła medialny atak na jedną z rzeszowskich szkół w związku z organizowanym Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej. Dyrekcja, niestety, biernie poddała się presji. Niedawno w szkole w Lublinie dyrektorka placówki ugięła się naciskom i umożliwiła eksponowanie na terenie szkoły bilbordu propagującego ateizm. Szerzą się, nawet na poziomie ministerialnym, przedsięwzięcia mające na celu wprowadzanie do polskich szkół tzw. ideologii gender, będącej faktycznie propagowaniem zboczeń i rozwiązłości.

Nie można się dłużej temu przyglądać biernie. Społeczności lokalne, które nie godzą się na takie rzeczy muszą brać sprawy w swoje ręce, zapewniając dzieciom kształtowanie w szkole według tradycyjnych wartości. Zabezpieczenie dobra dzieci i młodzieży, katolickiego charakteru szkół, wymaga reprezentacji, a nowi radni muszą działać na rzecz takich rozwiązań. Zbliżające się wybory samorządowe są dobrą okazja, by w akcie głosowania dać możliwość wypowiedzenia się wszystkim, jakich szkół chcemy, a jakich działań nie akceptujemy.

Przypominamy, że Prawica Podkarpacka zaproponowała minimalną nowelizację ustawy o systemie oświaty dającą rodzicom możliwość przeciwstawiania się propagowaniu ideologii gender. Niestety, mimo naszych apeli, żadna siła polityczna nie podjęła tej inicjatywy. Podtrzymujemy apel do parlamentarzystów, by wreszcie zrobili coś w tej sprawie.

Ireneusz Dzieszko

www.prawicapodkarpacka.pl 

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *