Według prof. Czapińskiego Palikot za 10-15 lat będzie rządził Polską

– Palikot jest nowocześniejszy niż Tusk, inaczej uprawia politykę. Zygmunt Bauman pisał o płynnej nowoczesności, Palikot realizuje tę tezę. Nie buduje tradycyjnych struktur, tworzy mosty między różnymi grupami. Umie łączyć różne środowiska – wyjaśnia profesor. I podkreśla, że były poseł PO „rozbetonował scenę w parę miesięcy”.

– Uruchomił proces, którego nie da się zatrzymać (…). Platforma kiedyś pęknie, a Palikot stworzy nową socjaldemokrację – przewiduje Czapiński.

– Odsetek Polaków, którzy nie chodzą do kościoła, rośnie. Na początku lat 90. było ich 13 proc., na przełomie wieków – 26 proc., dziś – 33 proc. Za 10-15 lat będzie to połowa społeczeństwa. A wtedy Palikot – albo ktoś palikotopodobny – przejmie władzę – dodaje psycholog.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10516810,Prof__Czapinski__Za_10_15_lat_Palikot_przejmie_wladze.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Według prof. Czapińskiego Palikot za 10-15 lat będzie rządził Polską”

  1. „Umie łączyć różne środowiska” – czyli wykorzystał grupy sodomitów, ćpunów i całą resztę tej hałastry do zbierania podpisów i na nich oparł swoją organizację. Cóż nie potrzebował żadnych umiejętności łączenia, wystarczyło wyjść do nich i dać jakiś wspólny mianownik – w tym przypadku przywódcę w osobie samego Palikota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *